Збитки через закрите небо над Європою оцінюються в мільярди євро
Економетрікс ньюз

Збитки через закрите небо над Європою оцінюються в мільярди євро

18 квітня 2010 року

Збитки через закрите небо над Європою оцінюються в мільярди євро

Значна частина європейського повітряного простору залишається закритою в неділю у зв'язку із збільшенням хмари вулканічного попелу, збиток оцінюється в мільярди євро, передає телеканал Euronews.

Точна цифра загального фінансового збитку не повідомляється, але, як передає американський телеканал CNN, збитки тільки однії фінської авіакомпанії Finair складає 2,7 мільйонів доларів в день.

Економічні наслідки відміни тисяч авіарейсів перевершують за масштабом наслідку закриття повітряного простору низки країн після терористичних атак 11 вересня 2001 року, повідомило в неділю агентство Франс Прес з посиланням на заяву представників Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО).
Найбільша криза в історії європейських авіаперевезень стосувалася 20 мільйонів пасажирів. Над північною і центральною частиною Європи немає жодного пасажирського лайнера, відзначає Euronews.

Вулкан Ейяфятлайокудль, виверження якого почалося 14 квітня, знаходиться в 200 кілометрах на схід від столиці Ісландії Рейк'явіка. Вулкан викинув в атмосферу величезну хмару попелу, що привело до закриття повітряного простору над Австрією, Бельгією, Болгарією, Хорватією, Чехією, Данією, Естонією, Фінляндією, Нідерландами, Угорщиною, Ірландією, Польщею, Румунією, Словаччиною, Словенією, Швецією, Швейцарією, Великобританією, а також північчю Франції, Італії, Норвегії і переважно Німеччини.

В даний час активність вулкану продовжується, над ним видно стовп попелу - густа темно-сіра хмара заввишки більше дев'яти кілометрів.