Єврокомісія займеться підрахунком економічних втрат від вулкану
Економетрікс ньюз

Єврокомісія займеться підрахунком економічних втрат від вулкану

18 квітня 2010 року

Єврокомісія займеться підрахунком економічних втрат від вулкану

Єврокомісія створить групу для визначення економічного удару від вулканічного пилу вулкану, що активізувався в Ісландії, повідомляє в неділю агентство Рейтер з посиланням на голову Єврокомісії Жозе-Мануеля Баррозу.

Ускладнення ситуації з повітряними перевезеннями в Європі було викликано виверженням вулкану Ейяфятлайокудль (Eyjafjallajokull) в Ісландії, яке почалося в середу і привело до утворення хмари вулканічного попелу, що накрив територію декількох країн. За останні дні повітряний простір закрили більше 20 країн.

"Хмара вулканічного пилу стала безпрецедентною ситуацією. Я попросив єврокомісара по транспорту Сійма Калласса координувати дії комісії і повністю визначити вплив на економіку, що викликала вулканічна хмара попелу, і особливо на індустрію авіаперевезень", - сказав Баррозу.
За його словами важливо, щоб передбачувані заходи були координовані на рівні Євросоюзу.

В результаті виверження вулкану в атмосферу була викинута величезна хмара попелу, частинки якого представляють небезпеку для турбін авіаційних двигунів і можуть викликати проблеми, осідаючи на крилах літаків.

Геофізики у суботу повідомили, що активність вулкану зросла. Над ним видно стовп попелу - густа темно-сіра хмара заввишки більше 9 кілометрів.