Кожен "вулканічний" день коштує British Airways 15-20 млн. фунтів
Економетрікс ньюз

Кожен "вулканічний" день коштує British Airways 15-20 млн. фунтів

19 квітня 2010 року

Кожен вулканічний день коштує British Airways 15-20 млн. фунтів

Щоденні збитки найбільшого авіаперевізника Великобританії - компанії British Airways Plc, викликані виверженням вулкану в Ісландії, складають 15-20 мільйонів фунтів стерлінгів, мовиться в прес-релізі авіакомпанії.

"Згідно з підрахунками British Airways, щоденні збитки, пов'язані з втратою пасажиропотоку, доходів від вантажних перевезень, а також з витратами на підтримку пасажирів, складають приблизно 15-20 мільйонів фунтів", - мовиться в прес-релізі авіакомпанії.

Через закриття повітряного простору Великобританії після виверження вулкану в Ісландії, з 11.00 (14.00 мск) 15 квітня були відмінені майже всі рейси British Airways.
"Це безпрецедентна ситуація, яка робить величезний вплив як на споживачів (авіаційних послуг), так і на авіакомпанії, - приводяться в прес-релізі слова виконавчого директора British Airways Віллі Уолша (Willie Walsh). - Ми продовжуємо подавати якомога більше підтримки клієнтам".

Європейські авіаперевізники звернулися до структур ЄС і національних урядів за фінансовою компенсацією закриття повітряного простору. Як відзначає Уолш в прес-релізі, "такий прецедент вже існує, оскільки після закриття повітряного простору США після терористичних атак 11 вересня виплатили компенсації". Крім того, глава British Airways відзначив, що "ефект від цієї ситуації (з виверженням вулкану), очевидно, значніший".

В той же час в прес-релізі наголошується, що у компанії є достатня кількість вільних грошових коштів для того, щоб подолати значний період часу, протягом якого повітряний простір країни залишатиметься закритим. На момент введення обмежень на польоти повітряних суден 14 квітня British Airways розташовувала більш ніж 1,7 мільярдів фунтів готівкою і більш ніж 400 мільйонів фунтів у вигляді кредитів, засоби по яких можуть бути в короткий час одержані у разі потреби.

British Airways відмінила всі рейси із і до Великобританії у понеділок. У прес-релізі наголошується, що розклад польотів постійно переглядається, і компанія звертається до пасажирів з проханням дізнаватися детальнішу інформацію по своєму польоту на інтернет-сайті British Airways. При цьому авіаперевізник гарантує виплату повної вартості квитка у випадку, якщо рейс був відмінений, і надає можливість клієнтам перенести переліт на пізнішу дату.