Toyota заплатить штраф, але заявляє, що не порушувала стандарти якості
Економетрікс ньюз

Toyota заплатить штраф, але заявляє, що не порушувала стандарти якості

19 квітня 2010 року

Toyota заплатить штраф, але заявляє, що не порушувала стандарти якості

Автомобільна корпорація Toyota Motor погодилася виплатити штраф у розмірі 16,4 мільйонів доларів за затягування процесу відкликання автомобілів з дефектом приводу акселератора.

З другої половини 2009 року Toyota періодично відкликає з експлуатації свої моделі, зокрема, масові Corolla, Camry і Avalon, у зв'язку з дефектом педалей газу. У США під відкликання потрапили більше трьох мільйонів автомобілів Toyota, всього по світу було оголошено відкликання дев'ять мільйонів автомобілів. Ця цифра перевищує річний об'єм продажів компанії останніх років, який в 2009 році склав 7,81 мільйонів, а у 2008 - 8,97 мільйонів машин. На початку квітня 2010 року уряд США наклав на японського автовиробника штрафні санкції у розмірі 16,347 мільйонів доларів за те, що той протягом чотирьох місяців зволікав з офіційним сповіщенням про проблеми, пов'язані з дефектом педалі акселератора. Це максимально висока сума штрафу в США, який передбачений законом і коли-небудь застосовувався урядом до автовиробників.
"Ми згодні добровільно виплатити штраф щоб уникнути тривалих суперечок і законодавчих санкцій. Це допоможе нам більше уваги приділяти системі якості на виробництві і дозволить випускати безпечніші і надійніші автомобілі", - мовиться у повідомленні американської корпорації Toyota Motor Sales.

Разом з тим, компанія жалкує, що Національне управління по безпеці руху автотранспорту при Мінтрансі США ухвалило рішення про стягнення такого штрафу і відзначає, що категорично не згодна із заявою цього агентства про порушення Toyota положень і стандартів безпеки. "Ми упевнені, що надамо всі умови для проведення розслідування цієї ситуації і вживемо відповідні заходи. Ми визнаємо, що ми повинні були бути відкритішими і надавати більше інформації про діяльність компанії, проте ми не намагалися приховати дефекти", - наголошується в документі.

Мінтранс США задоволений рішенням корпорації, проте все одно наполягає на тому, що автровиробник порушив прийняті у США стандарти якості.

"Не повідомивши про виявлені проблеми з безпекою автомобілів, Toyota піддала споживачів ризику. Я радий, що компанія визнала відповідальність за порушення передбаченого законом обов'язку інформувати про виявлення дефектів. Ми продовжуємо розслідування відносно компанії", - мовиться в письмовій заяві міністра транспорту США Рея Лахуда.