Економетрікс ньюз

Посол України в РФ призвав об'єднати зусилля по економічних проектах

knoxdiggs.com - 01/02/2011

Модернізація економік двох країн є двигуном у сфері співпраці Москви і Києва, повідомив у вівторок на прес-конференції в Москві надзвичайний і повноважний посол України в Росії Володимир Єльченко.

"Якщо об'єднати зусилля Росії і України, то результат в економічній сфері для обох сторін буде на порядок вище", - сказав він.

Серед пріоритетних напрямів економічного співробітництва глава української дипмісії назвав ракетобудування, авіа- і суднобудування, сільське господарство.

Одним з перспективних проектів він назвав налагодження швидкісного залізничного сполучення між Києвом і Москвою і далі до Криму. За його словами, в цьому зацікавлені не тільки наші країни, але і європейське співтовариство.

Ще одним проривним проектом може стати мостовий перехід через Керченську протоку.

"Він потрібен нашим країнам. Якщо враховувати майбутні спортивні події в Росії і Україні - чемпіонати Європи і світу по футболу, Олімпійські ігри в Сочі - то його значення важко переоцінити", - відзначив дипломат.

На думку посла, Москва і Київ могли б серйозно просунутися в реалізації проектів по літаках сімейства "Антонов". Як і раніше перспективними є розробки літаків Ан-158, Ан-70. Може реанімуватися і проект літака "Руслан" (Ан-124).

Перспективна, за словами Єльченко, і співпраця в області космічного ракетобудування. Основним тут є проект "Дніпро", до якого недавно підключився Казахстан.

"Ця програма може принести величезні гроші обом нашим країнам", - сказав Єльченко.

Торкаючись проблеми межі на Керченській ділянці, він відзначив, що вона може бути вирішена в 2011 році.

За його словами, переговори по цій проблематиці продовжуються, і обидві сторони розраховують, що найближчим часом буде досягнутий значущий прогрес.

"Відповідна робоча група в рамках президентської комісії помітно просунулася на цьому напрямі", - сказав глава української дипмісії.
Позиція України по врегулюванню питань, що відносяться до акваторії Керченської протоки, полягає в тому, що між колишніми радянськими республіками в протоці проходила адміністративна межа. У 1999 році Київ в односторонньому порядку встановив в протоці так звану лінію охорони держкордону. Росія вважає, що в Радянському Союзі адміністративні межі між союзними республіками не встановлювалися по акваторії внутрішніх морських вод. Тому, і не було і немає ніяких легітимних документів союзного або республіканського рівня, які фіксували б лінію розмежування у водах Азовського моря і Керченської протоки.

Росія виступає за сумісне використання цієї протоки.