Економетрікс ньюз

BP стала членом організації найбільших нафтових компаній MWCC

knoxdiggs.com - 01/02/2011

BP стала членом організації найбільших нафтових компаній MWCC

Британська нафтогазова компанія BP стала членом некомерційної організації Marine Well Containment Company (MWCC), створеної найбільшими в світі нафтовими компаніями для забезпечення безпеки при глибоководному бурінні, повідомляє BP.

У липні 2010 року (після інциденту в Мексиканській затоці) група найбільших нафтових компаній, включаючи Exxon Mobil Corp, Royal Dutch Shell, ConocoPhillips і Chevron Corp заявила про намір інвестувати 1 мільярд доларів в розробку нової системи по локалізації розливів нафти. Для розробки системи була створена MWCC. У вересні BP заявила про намір приєднатися до організації, обіцяючи надати свій досвід і спеціалізоване устаткування, яке може контролювати інциденти на глибоководних свердловинах.

"Восени минулого року ми обіцяли поділитися зі світом тим, що ми дізналися - досвідом, накопиченим в ході аварії Deepwater Horizon (...) Приєднання до MWCC і залучення наших можливостей і устаткування для системи є ще однією важливою частиною цього зобов'язання", - приводяться в повідомленні слова представника BP Джеймса Дюпрі (James Dupree).
Система, яку створюють компанії, буде здатна функціонувати на глибині до 3 тисяч метрів, що майже удвічі перевищує глибину, на якій трапився витік нафти в Мексиканській затоці. За попередніми оцінками, система здатна буде збирати до 100 тисяч баррелів (близько 16 мільйонів літрів) нафти щодня. Мобільність цієї системи дозволятиме привести її в дію протягом 24 годин. Вона комплектуватиметься широким набором устаткування і може бути використана за різних погодних умов.

Нова система складатиметься із спеціального підводного устаткування по локалізації витоку, до якого кріпитимуться колектори і трубопроводи по доставці нафти на борт танкерів, уточнюється в заяві. Спеціальні команди забезпечуватимуть регулярне технічне обслуговування, діагностику і експлуатаційну готовність установок і підводних модулів.