Економетрікс ньюз

РФ в лютому поставить до Білорусії 1,6 млн. тонн нафти - "Транснєфть"

knoxdiggs.com - 01/02/2011

РФ в лютому поставить до Білорусії 1,6 млн. тонн нафти - 'Транснєфть'

"Транснєфть" планує в лютому прокачати до Білорусії 1,6 мільйонів тонн російської нафти, повідомив РІА Новини офіційний представник компанії Ігор Демін.

Російські нафтові компанії з 1 січня припинили постачання нафти до Білорусії до підписання нових контрактів за ціною на безмитну нафту. Експорт нафти був відновлений 25 січня.

"З урахуванням короткого місяця постачання складуть по 800 тисяч тонн нафти на два НПЗ - Мозирський і Новополоцкий. Ми намагаємося компенсувати січневі об'єми", що недопоставили, - сказав Демін.

За його словами, в січні план постачання нафти до Білорусії складав 1,5 мільйонів тонн. Проте у результаті на Мозирьський НПЗ було поставлено 208 тисяч тонн нафти і на Новополоцкий - 148 тисяч тонн.

Згідно підписаній на початку грудня білорусько-російській міжурядовій угоді, з початку цього року мито на російську нафту для Білорусії відмінене в обмін на зарахування до бюджету РФ мит з нафтопродуктів, що експортуються з Білорусії.
У січні глави російського і білоруського урядів Володимир Путін і Михайло Мясникович домовилися, що Білорусія одержить від Росії субсидії в об'ємі 4,124 мільярдів доларів за рахунок безмитного постачання нафти.

Потім, як повідомив концерн "Бєлнєфтєхім", сторони підписали контракти про безмитне постачання нафти до Білорусії.