Економетрікс ньюз

Суд Лондона припинив операції між Роснєфтью і ВР

knoxdiggs.com - 01/02/2011

Суд Лондона припинив операції між Роснєфтью і ВР

Високий Лондонський суд до 25 лютого або до періоду розгляду справи арбітражним судом Стокгольма заборонив проводити які-небудь операції між "Роснєфтью" і британською ВР по обміну акціями і реалізації проектів на шельфі Арктики.

За його словами, термін заборони може бути продовжений залежно від арбітражного розгляду в Стокгольмі.

Це рішення було ухвалено за позовом російського акціонера ТНК-ВР - консорціуму AAR, який в кінці січня звернувся до Лондонського суду з проханням припинити роботу по операціях між "Роснєфтью" і ВР по обміну акціями і проектам в Арктиці. Акціонер ТНК-ВР порахував, що подібна співпраця "Роснєфті" і ВР може зруйнувати конкурентну перевагу консорціуму.

Представник "Роснєфті" повідомив РІА Новини, що компанія розраховує, що рішення суду не вплине на здійснення операцій.

У свою чергу глава ВР Роберт Дадлі на прес-конференції підтвердив інформацію про ухвалення судом заборони на проведення операції, проте підкреслив, що відносини з ТНК-ВР і "Роснєфтью" залишаються хорошими.

Минулого тижня в Давосі глава ради директорів "Роснєфті", віце-прем'єр РФ Ігор Сєчін повідомляв, що "Роснєфть" і ВР прорахували всі ризики при укладенні угоди про стратегічне партнерство.

ВР і "Роснєфть" 14 січня домовилися про взаємний обмін акціями, в ході якого "Роснєфть" одержить 5% звичайних голосуючих акцій ВР в обмін на 9,5% акцій "Роснєфті", які перейдуть британській компанії. Крім того, компанії домовилися про сумісну розвідку і видобуток вуглеводнів на трьох Східно-Приновоземельських ділянках на російському шельфі Арктики. Загальний об'єм угоди про обмін акціями склав 16 мільярдів доларів США, а інвестиційний об'єм операції про освоєння арктичного шельфу на першому етапі складе від 1,4 до 2 мільярдів доларів. При цьому компанії планують почати буріння першої свердловини на шельфі Карського моря вже в 2015 році.

Глава "Роснєфті" Едуард Худайнатов 19 січня говорив, що операцію по обміну акцій планувалося закрити протягом трьох-чотирьох тижнів.
BP раніше заявляла, що при операції з "Роснєфтью" діяла в повній відповідності з акціонерною угодою ТНК-ВР. У вівторок Дадлі сказав, що британська компанія BP не проти участі ТНК-ВР в сумісних проектах ВР і "Роснєфті" і не боїться судового розгляду з російськими акціонерами ТНК-ВР.

AAR і ВР в рівних частках контролюють TNK-BP International Ltd, яка, у свою чергу, володіє 95% ВАТ "ТНК-ВР Холдинг". 25% AAR належить "альфа-груп" Михайла Фрідмана, по 12,5% - "Ренове" Віктора Вексельберга і Access Industries Леонарда Блаватника.