Економетрікс ньюз

ЦБ в січні купив декілька сотів мільйонів доларів

knoxdiggs.com - 01/02/2011

ЦБ в січні купив декілька сотів мільйонів доларів

Нетто-покупка валюти на внутрішньому ринку Банком Росії в січні склала декілька сотень мільйонів доларів проти нетто-продаж в грудні в об'ємі 720 мільярдів доларів, межі вартості бівалютної корзини в січні - 33-37 рублів, повідомив перший зампред ЦБ РФ Олексій Улюкаєв у вівторок журналістам.

"Ми купили зовсім небагато - декілька сотень мільйонів (доларів - ред.)", - сказав він. Банк Росії в грудні 2010 року скоротив нетто-продаж доларів в 6,6 разу в порівнянні з листопадом - до 720,32 мільйонів з 4,76 мільярдів, нетто-продаж євро - в 3,7 разу, до 167,49 мільйонів з 626,85 мільйонів. Як повідомляв Улюкаєв, межі валютного коридору в грудні залишилися на рівні кінця листопада - 33-37 рублів.
Цільові інтервенції ЦБ направлені головним чином на нейтралізацію стійких очікувань учасників внутрішнього валютного ринку щодо зміни обмінного курсу рубля, що формуються під впливом зовнішньоекономічної кон'юнктури, що склалася. Об'єми цільових інтервенцій визначаються з урахуванням оцінки зовнішньоторговельного балансу країни і динаміки цін на енергоносії на світових ринках.

Валютні інтервенції, що здійснюються Банком Росії понад встановлений цільовий об'єм, здійснюються в цілях згладжування коливань обмінного курсу рубля, не обумовлених дією фундаментальних економічних чинників. Досягши об'єму накопичених інтервенцій рівня в 650 мільйонів доларів відбувається зрушення меж плаваючого 4-рублевого коридору бівалютної корзини на 5 копійок.