Економетрікс ньюз

Фондовий ринок РФ упевнено росте на тлі підйому цін на нафту

knoxdiggs.com - 01/02/2011

Фондовий ринок РФ упевнено росте на тлі підйому цін на нафту

Російський фондовий ринок до середини торгової сесії в середу демонструє упевнений підйом основних індексів за підтримкою цін на нафту, що збільшуються, і оптимізму на світових торгових майданчиках, виходить з даних бірж.

На 14.00 мск індекс ММВБ виріс на 1,27% - до 1778,30 пункту. Індекс РТС піднявся до цього часу на 1,71% - до 1942,62 пункту.

У найближчій перспективі ринок налаштований швидше на зростання, вважає начальник відділу продажів інвестгруппи "Олма" Дмитро Лобанов. "А значить, найближчим часом можна буде задуматися про підкорення відмітки 2000 пунктів по індексу РТС, що минулого разу мелькала на торгових моніторах в далекому 2008 році", - говорить він.

Зовнішній фон

Основний американський фондовий індекс Dow Jones за підсумками сесії 1 лютого вперше з червня 2008 року перевищив відмітку в 12 тисяч пунктів на тлі сильних макроекономічних даних із США.

Підтримку фондовим ринкам подали опубліковані у вівторок дані по індексу ділової активності в промисловому секторі економіки США (ISM Manufacturing). Згідно з даними Інституту управління постачаннями (Institute for Supply Management, ISM), індекс ділової активності в промисловому секторі економіки США в січні 2011 року підвищився на 2,3 процентного пункту в порівнянні з груднем 2010 року - до 60,8%.

Біржі Японії в середу на закритті продемонстрували позитивну динаміку на тлі повідомлень від компаній регіону і позитивних статданних в США, що підтримали упевненість інвесторів у відновленні світової економіки. Торги на біржі Гонконгу, Шанхаю і Сеула не проводилися у зв'язку з святкуванням Нового року за місячним календарем.

З оптимізмом на ринках було сприйняте повідомлення від найбільшого в світі виробника автомобілів Toyota, згідно якому об'єм продажів компанії в січні на території США збільшився на 17%.

Також порадував інвесторів фінансовий звіт компанії Mitsubishi Electric, що повідомила про чистий прибуток за четвертий квартал у розмірі 45,6 мільярдів ієн (560 мільйонів доларів), тоді як аналітики, опитані агентством Bloomberg, прогнозували значення даного показника на рівні 27,1 мільярдів ієн.

Ціни на нафту продовжили зростання і до середини середи піднялися вище відмітки 101 долар за баррель марки Brent.

Лідери зростання і аутсайдери

У лідерах зростання на ММВБ до середини середи знаходяться привілейовані акції "Автоваза" (+5,16%). Напередодні увечері автовиробник повідомив про те, що об'єм продажів в січні 2011 року виріс в 2,1 разу в порівнянні з аналогічним періодом 2010 року і склав 38,160 тисячі машин.

При цьому дещо охолодила запал покупців заява про те, що акціонери "Автоваза" рахують недоцільним виплату дивідендів за підсумками 2010 року.

Акції КАМАЗа додали до середини дня 0,58% на новині про те, що інвесткомпанія "Трійка Діалог" може протягом декількох місяців ініціювати переговори з Daimler про продаж до 27% акцій КАМАЗа.

На тлі зростання цін на нафту краще на ринку виглядають в середу акції російських нафтогазових компаній: "Татнєфть" (+3,46%), НОВАТЭК (+2,32%).

Акції ВТБ як і раніше знаходяться під тиском (-0,66%). В середу віце-прем'єр РФ Олексій Кудрін заявив, що вважає реальною приватизацію цього року 20% акцій ВТБ замість запланованого раніше пакету в 10% акцій. Спочатку перші 10% повинні були бути продані ще в 2010 році.

"Новина про продаж удвічі більшого пакету цього року не є несподіваним для ринку", - вважає аналітик "Інвесткафе" Олександра Лозова.
"Згідно плану приватизації, за період 2011-2013 років планувалося продати пакет акцій ВТБ розміром 35,5% мінус 1 акцію. У довгостроковій перспективі відкрите розміщення збільшить free float, ліквідність паперу, відкриє їй шлях у список провідних фондових індексів. Ці чинники сприяють зростанню капіталізації, а не навпаки", - говорить вона.

За оцінкою аналітика, справедлива ціна акцій ВТБ до кінця 2011 року складе 0,1200-0,1230 рубля за папір, що дає потенціал зростання 12-15% до поточних цін.

У лідерах падіння на ММВБ в середу опинилися акції "Системи Галс" (-1,72%) і ФСК ЕЭС (-1,82%).