Економетрікс ньюз

Уряд Киргизії затвердив стабілізаційний план

knoxdiggs.com - 02/02/2011

Уряд Киргизії затвердив стабілізаційний план

План по стабілізації і розвитку соціально-економічної ситуації в Киргизії на 2011 рік під назвою "Економіка і безпека" підготовлений і затверджений у четвер урядом країни, наводить слова першого віце-прем'єра Омурбека Бабанова агентство АКИpress.

Документ, за його словами, розрахований на короткострокову перспективу і містить "точкові і здійснимі" заходи по забезпеченню суспільної безпеки і боротьбі з криміналітетом, підтримку соціальної стабільності, поліпшення середовища бізнесу, зниження корупції і підвищення доходів бюджету.

Перший заступник глави кабінету міністрів Киргизії відзначив, що для поліпшення середовища бізнесу і зниження рівня корупції пропонується відновити діяльність Міжвідомчої комісії по оптимізації ліцензійно-дозвільної діяльності державних органів, а також внести зміни в закон "Про порядок проведення перевірок суб'єктів підприємців" в частині впровадження критеріїв ризиків об'єктів, що перевіряються.
Зміни чекають і закон "Про державні закупівлі". Вони будуть направлені на створення прозорих умов для проведення аукціонів і тендерів, а також максимальне залучення в ці процеси вітчизняних виробників.

Весною 2010 року в Киргизії відбувся державний переворот, зокрема, через економічні проблеми і низький рівень життя. Влада перейшла в руки тимчасового коаліційного уряду на чолі з Отунбаєвою, що складається з лідерів опозиційних партій. Колишній президент Курманбек Бакіев, а також його родичі і наближені покинули країну. Процес легітимації нової влади почався проведенням референдуму 27 червня, на якому прийнята Конституція і затверджені повноваження Отунбаєвої як президента перехідного періоду. 10 жовтня в Киргизії був вибраний парламент, який 17 грудня затвердив уряд на чолі з Алмазбеком Атамбаєвим. Економіка республіки як і раніше зазнає серйозні труднощі.