Економетрікс ньюз

РФ і Японія до середини року підпишуть угоду проти браконьєрства

knoxdiggs.com - 03/02/2011

РФ і Японія до середини року підпишуть угоду проти браконьєрства

Угода між РФ і Японією по протидії ННН-промислу (незаконному, такому, що неповідомляється, нерегульованому) може бути підписана в кінці першого півріччя або на початку другого півріччя 2011 року, повідомив журналістів глава Росриболовства Андрій Крайній у четвер.

"В кінці першого півріччя або в другому півріччі ми вийдемо на укладення такої угоди", - сказав він.

За його словами, зараз від японського МІДа одержаний текст угоди.

"Нас не все в цьому тексті влаштовує, це нормально, ми його вивірятимемо і, упевнений, що ми його погодимо", - сказав Крайній.

За його словами, аналогічна угода, яка Росія минулого року підписала з Південною Кореєю, вже дала свої результати: минулого року на корейський ринок було поставлено 400-450 мільйонів тонн риби і морепродуктів, виловлених абсолютно легально і підтверджених документально. Раніше цей об'єм продукції поставлявся до Кореї, в основному, браконьєрами.
Крайній повідомив, що угода, яка планується до підписання з Японією, передбачає, що завантажувати рибу в японських портах зможуть тільки судна, включені в список Росриболовства, які мають дозвіл на промисел, і в об'ємах, що не перевищують російські квоти на вилов риби і морепродуктів.

Крайній додав, що в даний час Всесвітня продовольча організація (FAO) випустила кодекс про запобігання ННН-промислу, який вже підписали 23 країни, Росія була одинадцятою. Після того, як документ підпишуть 25 країн, він стане обов'язковим до застосування всіма країнами-учасницями організації, додав Крайній.