Економетрікс ньюз

МТС вивчає можливості злиття із зарубіжними гравцями

knoxdiggs.com - 03/02/2011

МТС вивчає можливості злиття із зарубіжними гравцями

ВАТ "Мобільні Телесистеми" (МТС), найбільший в РФ оператор стільникового зв'язку, розглядає різні варіанти об'єднання з крупними зарубіжними операторами, але конкретних планів такого злиття у компанії поки немає, заявив президент МТС Михайло Шамолін на форумі "Росія 2011", організованому "Трійкою Діалог".

Минулого тижня основний власник АФК "Система" (основний акціонер МТС) Володимир Євтушенков заявив, що МТС веде переговори про злиття з найбільшими зарубіжними операторами. Обмежень по термінах цих переговорів немає, додав він.

"Безумовно, як будь-яка компанія в індустрії, ми дивимося на питання глобалізації. Треба знайти операцію, яка створить вартість для всіх акціонерів компанії. Поки ми таку операцію не знайшли", - сказав він, підкресливши, що компанія не має наміру йти на злиття із зарубіжними гравцями "за всяку ціну".

Кажучи про регіони, в яких МТС були б потенційно цікаві операції по злиттю, Шамолін сказав, що компанія дивиться на світ глобально, не зупиняється тільки на Європі і Азії - їй цікаві як розвинені, так і такі, що розвиваються ринки. При цьому Шамолін відзначив, що МТС точно не піде до Латинської Америки.

Глава МТС висловив сумніви в доцільності яких-небудь придбань, пояснивши це тим, що бурхливе зростання на телекомунікаційному ринку вже завершене, і чи поновиться він надалі - поки не ясно.

" Ми не розуміємо поки, як зароблятимемо гроші, роблячи глобалізацію. Ми можемо купити компанію в іншій країні, але як ми зароблятимемо гроші, на чому? На це питання поки немає ясної відповіді", - сказав Шамолін.

"Є припущення, що телеком-індустрія знову почне бурхливо рости. Якщо це припущення правильне, то треба зараз когось купувати, і купувати за нормальною ціною, тому що дійсно зараз вартість всіх телекомунікаційних активів знаходиться під тиском. Але якщо немає упевненості в тому, що знову почнеться істотне зростання бізнесу, що приводиться в рух передачею даних, тоді придбання активів може бути просто втраченими грошима", - міркує президент МТС.

За його словами, багато експертів ринку заявляють, що буде "бум" передачі даних, у ряді країн він вже відбувається. "Але він не трансфрмується в гроші, доходи не ростуть. І питання - подальша цифрова революція приведе до подальшого зростання на 10-15% чи ні?", - відзначає Шамолін.
Проте, за словами президента МТС, компанія не має наміру зараз закривати для себе питання глобалізації.

"У нас здійснена чітка і зрозуміла стратегія, як ми можемо рости на домашньому ринку, але глобальні ринки - це питання залишається для нас відкритим. Ми його не закриваємо для себе, не йдемо від цієї теми, але рішень якихось конкретних прийняти ми поки не готові. Якщо буде правильна можливість, ми таке рішення ухвалимо", - уклав глава компанії.