Економетрікс ньюз

Франція стежитиме за реалізацією рішень G20, прийнятих в Сеулі

knoxdiggs.com - 03/02/2011

Франція стежитиме за реалізацією рішень G20, прийнятих в Сеулі

Франція в рамках свого головування в "Групі двадцяти" (G20) має намір стежити за виконанням зобов'язань країн "двадцятки", прийнятих на саміті в Сеулі, заявив у четвер журналістам посол Франції в РФ Жан де Глініасті.

Попередній саміт G20 пройшов 11-12 листопада 2010 року в Сеулі. Лідери країн "двадцятки" зобов'язалися здійснити ряд структурних реформ, які активізуватимуть і підтримуватимуть глобальний попит, стимулюватимуть створення робочих місць і збільшувати потенціал зростання країн, що розвиваються. Також вони домовилися про безмитний доступ бідних країн на ринки держав "двадцятки".

За словами Глініасті, в першу чергу Франція як країна-голова G20 має намір зробити упор на "координацію економічної політики країн і скорочення макроекономічної незбалансованості".

Крім того, Франція, за словами посла, працюватиме над посиленням фінансового регулювання.

"Ми маємо намір уважно стежити за ефективним здійсненням вжитих в Сеулі заходів відносно нагляду за фінансовим сектором. У зв'язку з цим необхідно зробити рішучі дії на міжнародному рівні для боротьби з корупцією", - сказав посол.

Разом з тим Франція вважає важливим перетворення міжнародної монетарної системи. "Недавній період був відмічений великою нестійкістю монетарної системи, збільшенням дисбалансів і прагненням країн накопичувати все більше валютних резервів. Країни з економікою, що швидко розвивається можуть зіткнутися з раптовим і масованим відпливом міжнародного капіталу. Франція спільно з іншими країнами "двадцятки" має намір знайти способи уникнути різкого зростання дисбалансів", - підкреслив Глініасті.
Також важливою метою головування Франції в "двадцятці" є подолання волатильності цін на сировинні ресурси, оскільки це "представляє загрозу для продовольчої безпеки населення", вказав посол.

Головування в "великій двадцятці" перейшло до Франції в листопаді 2010 року.