Економетрікс ньюз

США і країни ЄС можуть швидко вирішити економічні проблеми - Рубіні

knoxdiggs.com - 04/02/2011

США і країни ЄС можуть швидко вирішити економічні проблеми - Рубіні

США і країни на периферії єврозони можуть вирішити проблеми з бюджетним дефіцитом і слабким економічним зростанням досить швидко, що згодом може привести до пониження курсу європейської валюти до долара, вважає нобелівський лауреат, американський економіст Нуріель Рубіні.

"Сполучені Штати і країни на периферії єврозони - Греція, Іспанія, Португалія, Ірландія і Італія - відчувають бюджетний дефіцит і слабке економічне зростання. Ці проблеми можуть бути вирішені досить швидко - євро повинно бути швидше слабкішим, щоб відновилася якоюсь мірою втрачена конкуренція між периферійними країнами", - сказав експерт в інтерв'ю телеканалу Russia Today, відзначивши, що чекає ослаблення євро в середньостроковій перспективі.

Він також перерахував ризики для глобальної економічної стабільності. На його думку, це зростання цін на сировинні товари і нафту, що впливає на прискорення інфляції в країнах, де починає розвиватися ринок, рівно як і в країнах з розвиненою економікою. У свою чергу, цей процес приведе, за словами Рубіні, до соціальної нестабільності на Близькому Сході і інших частинах світу.

Інший ризик, сказав економіст, це зростання бюджетного дефіциту і державного боргу в країнах з розвиненою економікою - ці проблеми стали особливо гострими в Греції, Португалії, Ірландії і Іспанії, що може викликати глобальні наслідки.

"І, нарешті, я б відзначив загальне зростання геополітичних ризиків за останні декілька місяців. Неспокійно на Близькому Сході, росте напруженість між Північною і Південною Кореєю, Ізраїлем і арабськими державами, росте загроза тероризму - так що, є декілька геополітичних проблем, що викликають занепокоєння", - сказав Рубіні.
"Світова економіка, внаслідок застосування фіскальних стимулів, видужує", - сказав економіст, відзначивши, що це у великій мірі торкається нових ринків, в меншій - країн з розвиненою економікою. Проте є і приводи для занепокоєння, в числі яких інфляція, слабке економічне зростання в розвинених країнах, дефіцит платіжного балансу і проблеми зони євро, відзначив Рубіні.