Економетрікс ньюз

Лідери ЄС підтримали створення інтегрованого внутрішнього енергоринку

knoxdiggs.com - 04/02/2011

Лідери ЄС підтримали створення інтегрованого внутрішнього енергоринку

Лідери 27 країн-членів Євросоюзу висловилися в ході саміту у п'ятницю в Брюсселі на підтримку створення інтегрованого внутрішнього енергетичного ринку ЄС, передає кореспондент РІА Новини.

"Євросоюзу необхідний повномасштабний функціонуючий, взаємозв'язаний і інтегрований енергетичний ринок", - мовиться у висновках лідерів ЄС за підсумками обговорення питання.

Саміт лідерів країн ЄС, який проходить в Брюсселі, згідно офіційній програмі, присвячений проблемам енергетики Євросоюзу.

У підсумковому документі зустрічі у верхах повідомляється, що створення загального енергоринку ЄС повинно бути завершено до 2014 року, щоб забезпечити "вільний потік газу і електрики".

У зв'язку з цим глави держав і урядів доручили Раді ЄС і Європарламенту без зволікання схвалити законодавчу пропозицію Єврокомісії про забезпечення інтегрованості і транспарентності енергетичних ринків країн ЄС, а самих членів ЄС - швидко і повною мірою здійснити впровадження наднаціональних директив в області енергетики.

"Це дуже важливо, щоб проводилася солідарна політика, щоб були введені в експлуатацію альтернативні пропозиції по постачаннях, транзитних маршрутах і джерелах енергії, а також, щоб розвивалися поновлювані джерела і вони входили в конкуренцію з традиційними джерелами енергії", - мовиться в документі.

Лідери ЄС вказали, що жоден з членів ЄС не повинен залишатися ізольованим від мережі європейської газової і електро-інфраструктури після 2015 року.

Разом з тим, лідери ЄС підкреслили, що тарифи на енергоносії належить встановлювати "транспарентним і недискримінаційним чином", на рівнях, що відповідають реальним фінансовим потребам.

Єврокомісії до червня 2011 року доручено представити пропозиції по фінансуванню проекту створення загального енергоринку ЄС. Єврокомісія раніше заявляла, що для належної інфраструктури потрібні інвестиції в один мільярд євро.

Учасники саміту ЄС висловилися також за проведення скоординованої політики відносно третіх країн - енергетичних партнерів співтовариства, доручивши Єврокомісії представити до червня пропозиції по забезпеченню безпеки енергопостачань із закордону.
"Слід прискорити роботу по розвитку надійного, прозорого і заснованого на правилах партнерства з Росією в областях енергетики, що представляють загальний інтерес, як частина переговорів в період після закінчення терміну дії угоди про партнерство і співпрацю і у світлі роботи, що продовжується, за проектом "Партнертство для модернізації і в рамках енергетичного діалогу", - мовиться у висновках.