Економетрікс ньюз

Прайсинг 10% акцій ВТБ в рамках SPO відбудеться 14 лютого

knoxdiggs.com - 04/02/2011

Прайсинг 10% акцій ВТБ в рамках SPO відбудеться 14 лютого

Прайсинг 10-процентного держпакету акцій ВТБ, другого найбільшого банку РФ, в рамках продажу на відкритому ринку (SPO) відбудеться 14 лютого, розповіло РІА Новини джерело в банківських кругах.

Згідно схваленої урядом РФ програмі приватизації, держава планує до 2013 р. продати 35% акцій банку з своєї 85-процентної частки. При цьому власті розглянуть можливість зниження держчастки у ВТБ країни нижче за контрольну вже в 2013-2015 роках.

Міністр фінансів Олексій Кудрін 2 лютого заявив, що уряд до кінця 2011 року планує розлучитися всього з 20% акцій банку. Передбачається, що акції будуть реалізовані двома пакетами по 10%. "Road-show пройде в Європі і США з 7 по 11 лютого. 12 і 13 - вихідні. Потім, 14-го, прайсинг", - сказав співбесідник агентства. Він додав, що зустрічі відбудуться в Лондоні і Нью-Йорку, точного таймінга зустрічей з інвесторами поки немає.

Організаторами операції призначені Merrill Lynch і ВТБ Капітал. До цих банків приєднаються інші, сказав співбесідник агентства, не уточнивши які саме.

Спочатку планувалося продати перший пакет акцій ВТБ безпосередньо пулу інвесторів на чолі з американським фондом TPG Capital, але згодом банк провів переговори з різними інвесторами, щоб вибрати найбільш вигідний варіант продажу акцій. Тоді джерела також говорили про намір банку продати пакет на вільному ринку.

Тим часом, співбесідник агентства відзначив, що ВТБ не "скидає TPG з рахунків" і цілком можливо, що частина запропонованих акцій дістанеться саме цьому фонду. Деякі ЗМІ також відзначали, що, якщо інтерес інвесторів буде великим, банк може розмістити в ході SPO більше 10% акцій.
Проте, інше джерело РІА Новини, близьке до награди ВТБ, відзначило, що банку буде складно продати і "10%, які зараз пропонуються ринку". Воно також додало, що "буде дуже складно реалізувати 20% акцій, а це приблизно 6-8 мільярдів доларів, цього року".

Раніше глава ВТБ Андрій Костін повідомляв, що перший пакет буде проданий інституційним інвесторам до кінця березня, а ціна його буде на рівні ринковою. Банк мав намір привернути в результаті цієї операції близько 3 мільярдів доларів.