Економетрікс ньюз

Крамер призвав ЄС створити єдині умови гри на газовому ринку

knoxdiggs.com - 04/02/2011

Крамер призвав ЄС створити єдині умови гри на газовому ринку

Виконавчий директор проекту по будівництву газопроводу "Південний потік" Марсел Крамер призвав Європейський союз створити рівні умови для різних проектів газових постачань по нових маршрутах, повідомляє у п'ятницю сайт британської газети Financial Times.

"Ми не просимо субсидій. Але коли справа доходить до фінансування, дозволів і процесу регулювання... хотілося б знати, що європейський підхід не несе в собі дискримінації по відношенню до обох проектів ("Південного потоку" і Nabucco)", - заявив Крамер в інтерв'ю газеті напередодні початку саміту в Брюсселі на підтримку створення інтегрованого внутрішнього енергетичного ринку ЄС.

Крамер також відкинув припущення, що однією з основних цілей "Південного потоку" є зрив проекту Nabucco.

"Якщо Nabucco застопориться, здамося і ми - так справи не робляться, ми - не конкуруючі проекти", - відзначив Крамер.

Директор "Південного потоку" не повідомив вартість газопроводу. Крамер назвав лише передбачувану загальну суму будівельних робіт на суші і в морі - вона складе від 10 до 20 мільярдів євро.

Крамер особливо підкреслив, що питання про будівництво трубопроводу розв'язуватиметься виходячи з економічних, а не політичних міркувань.
"У Росії є багато проектів, на які вона витрачає гроші, і вона не стала б витрачати засоби на економічно невигідну трубопровідну систему", - відзначив Крамер.

Керівник проекту також розвіяв побоювання, що Європа буде перенасичена газом, якого вона не потребує. Трубопровід запрацює на повну потужність не раніше 2015 року, нагадав Крамер.