Економетрікс ньюз

Єгипет щодня втрачає через безлади не менше $310 млн.

knoxdiggs.com - 04/02/2011

Єгипет щодня втрачає через безлади не менше $310 млн.

Масові акції протесту, які другий тиждень продовжуються на вулицях єгипетських міст, щодня наносять економіці країни збиток в розмірі як мінімум 310 мільйонів доларів, повідомляє агентство Ассошиейтед Прес з посиланням на доповідь, опубліковану у п'ятницю французьким банком Credit Agricole.

Згідно доповіді, через поточні події банк переглянув свій прогноз щодо економічного зростання Єгипту і дійшов висновку, що темпи зростання економіки у 2011 році сповільняться з 5,3% до 3,7%.

За даними міністра фінансів Саміра Радвана, слова якого наводить агентство Рейтер, масштаби втрат для економіки Єгипту будуть величезні, проте точну суму збитків поки підрахувати неможливо.

З початку безладів тільки у сфері туризму країна втратила не менше мільярда доларів, оскільки безлади обернули у втечу близько мільйона туристів, передає агентство слова віце-президента ЄгиптуОмара Сулеймана, що виступив у четвер з інтерв'ю на державному телебаченні.

Як відзначає агентство, в дні народних хвилювань банки і біржа були закриті, багато підприємств припинили роботу.
Масові акції протесту з вимогами відставки 82-річного президента Хосні Мубарака і проведення економічних і політичних реформ проходять в Єгипті з 25 січня. Хвилювання супроводжуються грабежами і підпалами, жертвами безладів вже стали 150 чоловік.

Не дивлячись на те, що уряд Єгипту всіма силами намагається стабілізувати обстановку в країні, ситуація в Каїрі і інших крупних містах як і раніше викликає стурбованість у світі. Міжнародні фірми, представництва яких знаходяться в Єгипті, евакуювали своїх співробітників, а міністерства закордонних справ низки країн, включаючи Росію, рекомендують співгромадянам утриматися від поїздки в цю країну.