Економетрікс ньюз

Меркель і Саркозі запропонували ЄС прийняти "Пакт конкурентоспроможності"

knoxdiggs.com - 04/02/2011

Меркель і Саркозі запропонували ЄС прийняти 'Пакт конкурентоспроможності'

Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Ніколя Саркозі запропонували у п'ятницю лідерам Євросоюзу, присутнім на саміті в Брюсселі, розробити і прийняти так званий "Пакт конкурентоспроможності", щоб підсилити важелі економічного управління в країнах єврозони і в ЄС в цілому.

"Ми хочемо укласти "Пакт конкурентоспроможності" і показати, що наша політична співпраця стає все більш тісною", - сказала Меркель журналістам, представляючи сумісну з Саркозі пропозицію.

За словами Меркель, вони запропонували голові Європейської ради Херману ван Ромпею запросити до розробки Пакту всі країни єврозони і інших членів ЄС, які цього побажають.
Єврогрупа (міністри фінансів країн єврозони), з свого боку, як повідомила Меркель, повинні підготувати пропозиції по тексту угоди до саміту єврозони, який вони запропонували провести в березні.

У свою чергу Саркозі повідомив, що йдеться про прагнення захистити і укріпити конкурентоспроможність Європи шляхом конвергенції національних економік. "Йдеться про сильніший ступінь економічної інтеграції", - сказав президент Франції.