Економетрікс ньюз

Ціни на золото трохи коливаються біля відмітки в $1350 за унцію

knoxdiggs.com - 07/02/2011

Ціни на золото трохи коливаються біля відмітки в $1350 за унцію

Ціни на золото у понеділок коливаються поблизу відмітки 1350 доларів за унцію, опинившись під впливом падіння вартості металу у п'ятницю - з одного боку, і позитиву на світових фондових ринках - з іншого, свідчать дані торгів.

Квітневий ф'ючерс на золото в ході торгів у Нью-Йорку на біржі Comex на 12.53 мск подешевшав на 0,1 долара, до 1348,9 долара за тройську унцію.

У понеділок ціни на золото намагалися коректуватися вгору після того, як у п'ятницю дорогоцінний метал подешевшав на 0,3% - до 1349 долара за тройську унцію. Зниження цін спровокувало збільшення попиту на нього з боку промисловості, на цьому фоні у понеділок з ранку метал подорожчав до 1349,8 долара за унцію.

В той же час зростання цін на дорогоцінний метал стримує оптимізм світових інвесторів, що виражається в позитивній динаміці світових фондових ринків. Зокрема, більшість азіатських бірж за підсумками понеділка підвищилися в середньому на 0,4%, а європейські фондові ринки додали за станом на 12.49 мск 0,8-1%.

Також попит на золото продовжує впливати і ситуація в Єгипті, яка починає поступово стабілізуватися. "Ситуація на Близькому Сході, ймовірно, залишатиметься мінливою, що може надати і підтримку золоту, і з іншого боку - чинити тиск на вартість металу", - приводить агентство MarketWatch думку аналітиків MF Global.
За 2010 рік золото подорожчало на 30%. Зростання вартості металу було зафіксованим десятий рік підряд, що стало найтривалішим періодом збільшення ціни, принаймні, з 1920 року.

Останніми роками дорожчання золота, яке розглядається інвесторами як надійніша альтернатива нестабільним валютам і схильним серйозним коливанням акцій компаній, було викликано світовою фінансовою кризою. У 2010 році додаткову підтримку цінам на метал надала боргова криза в Європі.