Економетрікс ньюз

"Атомстройекспорт" готовий почати будівництво АЕС "Блекоті" у 2011 році

knoxdiggs.com - 07/02/2011

'Атомстройекспорт' готовий почати будівництво АЕС 'Блекоті' у 2011 році

ЗАТ "Атомстройекспорт" готовий у 2011 році почати споруджувати АЕС "Блекоті" в Болгарії за умови підписання всієї необхідної контрактної документації, повідомляє прес-служба атомної компанії.

На даний момент між Національною енергетичною компанією Болгарії і "Атомстройекспортом" підписано одинадцять доповнень до угоди 2006 року про будівництво АЕС "Блекоті", термін дії останнього доповнення закінчується 31 березня 2011 року.

"На сьогодні очікується підписання дванадцятого доповнення на виконання об'ємів робіт в період з 2011 по 2014 роки. При підписанні необхідної контрактної документації "Атомстройекспорт" готово вже в поточному році перейти до стадії активного споруджування АЕС. З дати заливки першого бетону на споруду першого енергоблока АЕС "Блекоті" повинно піти 59 місяців, другий блок буде зданий в експлуатацію ще через 12 місяців", - мовиться в повідомленні.

В ході минулого в Болгарії семінару з організації будівельних робіт на майданчику споруди АЕС віце-президент - начальник управління по будівництву АЕС в Болгарії "Атомстройекспорта" Геннадій Тепкян повідомив, що майданчик станції підготовлений, є необхідна інфраструктура, і сьогодні йдуть підготовчі роботи для початку повномасштабного будівництва.

"Технічний проект споруди АЕС "Блекоті", на думку багатьох незалежних міжнародних експертів, має високий ступінь готовності, яку на сьогодні не має жоден проект в світі", - приводить прес-служба його слова.
Тендер на будівництво АЕС "Блекоті" був оголошений Болгарією у 2005 році, в ньому переміг російський "Атомстройекспорт". У 2007 році російський проект для атомної станції визнаний таким, що відповідає всім технічним вимогам EUR до АЕС з легководними реакторами нового покоління.