Економетрікс ньюз

Білорусія перегляне угоду з Danone-Юнімілк

knoxdiggs.com - 07/02/2011

Білорусія перегляне угоду з Danone-Юнімілк

Білоруська сторона перегляне інвестиційну угоду з компанією Danone-Юнімілк, заявила перший заступник міністра сільського господарства і продовольства Білорусії Надія Котковец на прес-конференції у понеділок в Мінську.

Минулого тижня президент Білорусії Олександр Лукашенко висловив незадоволеність роботою компанії Danone-Юнімілк в Білорусії. Він стурбований тим, що співпраця з компанією "Юнімілк" обмежується лише переробкою і експортом питного молока, тобто фактично вивозом сировини.

За словами замміністра сільського господарства, зараз йде формалізація всіх доручень, які були дані главою держави на недавній нараді. "Всі ці доручення і зауваження будуть перетворені в документи. Ми переглядаємо інвестиційну угоду з компанією відповідно до доручень президента", - сказала Котковец.

Вона підкреслила, що інвестор не виконав всіх умов, які були включені в угоду.

Як мовиться в повідомленні, розміщеному на сайті "Юнімілка", "компанія Danone-Юнімілк зацікавлена в побудові відносин з білоруською молочною промисловістю, створенні нових сучасних виробництв і розвитку їх сировинних баз". "Політика ведення бізнесу Danone у всьому світі полягає в тому, щоб неухильно діяти відповідно до міжнародних угод і національними законодавствами. Компанія Danone-Юнімілк поважає думку білоруських властей і продовжуватиме співпрацю з ними", - наголошується в повідомленні.

Французька Danone і "Юнімілк" в кінці листопада 2010 року завершили операцію по об'єднанню активів в Росії і країнах СНД. У новій компанії Danone володіє контрольним пакетом в 58%, а колишнім акціонерам "Юнімілка" належить 42% акцій.
Угода про злиття активів керівники "Юнімілка" і Danone підписали в червні поточного року в рамках ПМЕФ-2010. На початку серпня компанії одержали дозвіл на здійснення операції від російської урядової комісії по іноземних інвестиціях, а у середині жовтня - від Федеральної антимонопольної служби Росії. Крім того, операція була схвалена відповідними органами Франції, Казахстану, України і Білорусії, де також знаходяться активи молочних компаній.