Економетрікс ньюз

Суд зареєстрував скаргу Норнікеля через дві копії статуту Русала

knoxdiggs.com - 07/02/2011

Суд зареєстрував скаргу Норнікеля через дві копії статуту Русала

Третій арбітражний апеляційний суд зареєстрував скаргу акціонера ВАТ "ГМК "Норільський нікель" Gardenstate Holdings Limited на відмову в позові про визнання незаконними дій "Русала", що подав в ГМК дві, що мають розбіжність за змістом, копії свого статуту, повідомило Російське агентство правової і судової інформації (РАПСІ) представник суду.

Акціонер оскаржив в апеляційній інстанції рішення Арбітражного суду Красноярського краю від 27 січня, коли йому було відмовлено у відповідному позові.

У позовній заяві Gardenstate Holdings мовиться, що ТОВ "ОК Русал Управління інвестиціями" при подачі заяви про скликання позачергових зборів акціонерів ГМК представило в "Норнікель" дві копії свого статуту з однаковими вихідними даними (датою, реєстраційним номером), завірені одним і тим же нотаріусом і що при цьому відрізняються за змістом.

Gardenstate Holdings також вимагав на підставі цього порушення визнати незаконним рішення ради директорів "Норнікеля" від 23 вересня, яким був затверджений список кандидатів в раду до позачергових зборів акціонерів, що пройшли 21 жовтня, зокрема, список від крупного міноритарного акціонера ГМК - ОК "Русал".

У задоволенні цієї вимоги суд також відмовив. Відповідачами по позову виступали ГМК "Норільський нікель" і "ОК РУСАЛ Управління інвестиціями".

Коментарі сторін

"Русал" заявив, що всі документи, подані при подачі кандидатів в раду директорів ГМК "Норільський нікель", відповідають вимогам законодавства. Тому дана необгрунтована претензія не може бути підставою для заперечування законності рішення про скликання і проведення позачергових зборів акціонерів, відзначили в компанії.

У "Інтерросі" РІА Новини повідомили, що компанія Gardenstate Holdings до холдингу відношення не має. У прес-службі ГМК від коментарів утрималися.

Раніше член ради директорів "Норнікеля" Андрій Клішас, кажучи про плутанину із статутами, представленими "Русалом" на раді директорів 23 вересня, повідомив, що юридично допущені порушення можуть стати підставою як для відміни рішень засідання ради, так і для заперечування підсумків майбутніх позачергових зборів. За його словами, лише сім з дванадцяти тих, що приймали участь в засіданні ради учасників проголосували за допуск кандидатів від "Русала" до участі в позачергових зборах.

Гучна дискусія

Після річних зборів акціонерів "Норнікеля" 28 червня між "Русалом" Олега Дерипаскі, "Інтерросом" Володимира Потаніна (володіють по 25% в ГМК) і менеджментом "Норнікеля" розвернулася публічна дискусія про легітимність підсумків зборів. "Русал", що володіє таким же пакетом, як і "Інтеррос", не зміг провести в раду директорів стільки своїх кандидатів, скільки планував. Зокрема, в раду не пройшов його екс-глава Олександр Волошин, який тривалий час відмовлявся підписати протокол річних зборів через ряд порушень. "Русал" звинувачує менеджмент "Норнікеля" в махінаціях з акціями, які вплинули на підсумки зборів і склад ради директорів.

Спроби сторін налагодити діалог не увінчалися успіхом. Менеджмент ГМК робив пропозицію "Русалу" про викуп частки алюмінієвої компанії в "Норникелі" за 12 мільярдів з метою вирішити конфлікт, але і ці переговори провалилися, оскільки в "Русалі" відмовляються продавати свій пакет в ГМК.

На 11 березня намічені позачергові збори акціонерів "Норнікеля", скликані за ініціативою "Русала" для обрання нової ради директорів ГМК на чолі з Волошиним. Дерипаска повідомив, що також планує залишитися в раді.

Позов про незаконність рішення

Арбітраж Красноярського краю в даний час розглядає позов ТОВ "ОК Русал Управління Інвестиціями" до ВАТ "ГМК "Норільський нікель" - про визнання недійсним рішення зборів акціонерів "Норникеля", які відбулися 28 червня. Цим рішенням була сформована нова рада директорів ГМК. Три нові позови "Русала"

ТОВ "ОК РУСАЛ Управління інвестиціями" 13 січня подало ще три позови до Арбітражного суду Красноярського краю до ГМК "Норільський нікель": про заперечування операцій з продажу акцій ГМК трейдеру Trafigura, про проведення "Норнікелем" зворотного викупу акцій (buy-back) на 4,5 мільярдів доларів і про рішення продати пакет ГМК в ОГК-3 компанії "Інтер РАО".




Засідання по останньому позову призначене на 18 лютого. Два інші звернення поки залишені судом без руху. ГМК "Норільський нікель" - диверсифікована гірничо-металургійна компанія, що є найбільшим в світі виробником нікелю і паладію, провідним виробником платини, кобальту, міді і родію. Компанія також виробляє золото, срібло, іридій, осмій, селен, рутеній і теллур. Виробничі підрозділи групи ГМК розташовані в Росії в Норільському промисловому районі і на Кольському півострові, а також у Фінляндії, США, Австралії, Ботсвані і ЮАР.