Економетрікс ньюз

Telenor просить суд накласти забезпечувальні заходи по позову до Vimpelcom

knoxdiggs.com - 07/02/2011

Telenor просить суд накласти забезпечувальні заходи по позову до Vimpelcom

Один з основних акціонерів Vimpelсom Ltd. норвезька компанії Telenor звернулася до Комерційного суду Лондона з проханням накласти забезпечувальні заходи по своєму позову проти Vimpelсom і іншого крупного акціонера цієї компанії - Altimo (управляє телекомунікаційними активами груп Альфи), повідомляє норвезька компанія.

В кінці січня Telenor, що володіє 36,03% акцій Vimpelcom Ltd, ініціювала арбітражний розгляд про захист своїх переважних прав як акціонера Vimpelcom. Telenor не влаштували умови операції по злиттю Vimpelcom і Wind Telecom (що була Weather Investments) єгипетського мільярдера Нагіна Савіріса, в результаті якого може бути утворений п'ятий по числу абонентів телекомунікаційний оператор в світі.

Як забезпечувальна міра норвезька компанія вимагає збільшити об'єм знов випущених акцій Vimpelcom і задепонувати свою частину нових акцій до закінчення судових розглядів відповідно до її переважних прав акціонера Vimpelcom одночасно з випуском нових акцій на користь Wind Telecom. Vimpelcom планує доемісію на користь Wind і основних акціонерів як інструмент злиття.

VimpelCom Ltd. підписала угоду про злиття з Wind на початку жовтня 2010 року. Наглядова рада компанії Vimpelcom Ltd. на зборах 17 січня остаточно схвалила запропоновану схему об'єднання з Wind Telecom.

Шість з дев'яти членів її наглядової ради, включаючи всіх трьох незалежних директорів і трьох директорів, номінованих Altimo (володіє 44,65% голосуючих акцій Vimpelcom), проголосували за операцію, а три директори, номіновані Telenor, проголосували проти.

Частка економічного інтересу Telenor і Altimo складе 31,7% і 31,4% відповідно. Telenor одержить 25% голосуючих акцій, Altimo - 31%. Wind Telecom одержить 20% економічного інтересу і 30,6% голосуючих акцій.
Збори акціонерів, які повинні схвалити випуск додаткових звичайних і привілейованих акцій, повинно пройти 17 березня 2011 року.

У групу Vimpelcom Ltd. входять компанії, що здійснюють операції в Росії, в Україні, в Казахстані, узбекистані, Таджикистані, Грузії, Вірменії, Киргизії, В'єтнамі і Камбоджі на території із загальним населенням близько 345 мільйонів чоловік. Акції Vimpelcom Ltd. котируються на Нью-йоркській фондовій біржі (NYSE).