Економетрікс ньюз

"Северсталь" розраховує домовитися з "АвтоВАЗом"

knoxdiggs.com - 07/02/2011

'Северсталь' розраховує домовитися з 'АвтоВАЗом'

ВАТ "Северсталь" розраховує дійти компромісу в переговорах з "АвтоВАЗом" про постачання автолиста, повідомив РІА Новини представник металургійної компанії.

Минулої п'ятниці віце-прем'єр Ігор Сечин провів нараду з представниками автопрому і постачальниками автолиста. Як повідомили РІА Новини в "Северсталі", "доводи компанії були почуті і взяті до уваги, і пошук компромісу з АвтоВАЗом продовжиться". За словами представника однієї з компаній, присутніх на нараді, сторонам було запропоновано ще раз обговорити цю тему в кінці цього тижня.

У "Автовазі" РІА Новини повідомили, що переговори продовжуються, відмовившись від докладних коментарів.

В кінці минулого року "АВТОВАЗ" звернувся у Федеральну антимонопольну службу через те, що "Северсталь", що поставляє автозаводу 60% металопрокату, підвищила ціни на свою продукцію на 30%. Влітку 2010 року між "АвтоВАЗом" і "Северсталью" вже був конфлікт через розбіжності в ціні на прокат, але тоді за підтримкою уряду РФ він був врегульований. Сторони підписали угоду, по якій розрахунок ціни на метал здійснювався по формулі, яка влаштовує завод і меткомпанію. Але із зростанням цін на сировину на світових ринках ситуація, що склалася, перестала влаштовувати

"Северсталь", і компанія вирішила підвищити ціну на продукцію, що поставляється "Автовазу". В кінці минулого тижня ФАС заявила, що не знайшла в діях "Северсталі" порушень антимонопольного законодавства.

Причини зростання

"Северсталь" публічна компанія, яка повинна бути ефективною. Ми знижуємо витрати, підвищуємо конкурентоспроможність своєї продукції і робимо це в ситуації тарифів, що ростуть і природних монополій", - сказав представник меткомпанії.

"Автопром - один з ключових споживачів нашої продукції. Ми вкладаємо значні засоби в розвиток технологій виробництва автолиста і підвищення його якості, щоб відповідати вимогам автовиробників, що ростуть. У 2007-2008 роках ми інвестували значні засоби у виробництво автолиста, що відповідає параметрам, необхідним нашим ключовим споживачам. Це також один з тих фактів, які необхідно враховувати", - додав він, відзначивши, що компанія має соціальні зобов'язання перед своїми співробітниками і жителями регіонів, в яких працює.

За його словами, крім вищесказаного, в зростанні цін на свою метпродукцію також закладене зростання тарифів природних монополій, яке неминуче позначається на собівартості вироблюваних позицій.

При цьому в "Северсталі" відзначили, що з компаніями ГАЗ, Sollers, КАМАЗ, GM, Renault контракти вже налагоджені.

Lada подорожчає?

Відомо, що в загальному об'ємі виробництва "Северсталі" прокатний лист, що поставляється автовиробникам, складає 7% з маржею від 20 до 30%. Частка постачань металургійної продукції "Северсталі" на "АВТОВАЗ" - 60% від потреб автозаводу, інші 40% поставляє Магнітогорський меткомбінат (з ним досягнута домовленість за цінами). Але по шести позиціях "Северсталь" поставляє оригінальний прокат, замінити який в стислі терміни нереально.

Директор по зовнішніх зв'язках "Автоваза" Ігор Буренков раніше заявляв, що підвищення вартості "Северсталью" металопрокату, що поставляється, на 30% приведе до "неминучого додаткового збільшення" вартості автомобілів LADA не менше ніж на 3-4%.

Збільшення вартості автомобілів LADA, за словами експертів авторинку, приведе до скорочення об'ємів реалізації автомобілів LADA приблизно на 15%, оскільки для споживачів продукції "Автоваза" дорожчання машин на декілька відсотків є істотним. Мабуть, що ці споживачі не звернуться до інших автовиробників, а просто відкладуть покупку до кращих часів, що приведе до падіння продажів на російському авторинку.
Тим часом, в "Северсталі" завіряють, що частка металопрокату у вартості автомобіля не перевищує 4,5%, і збільшення цін на металопрокат на 20% веде до дорожчання автомобіля не більше ніж на 1%. Згідно матеріалам сумісної робочої групи "Северсталі" і "Автоваза", щоб ціна на машину виросла не "менше, ніж на 3%", як було сказано в коментарях представника автогіганта, потрібно, щоб ціна на металопрокат від всіх постачальників виросла не менше ніж на 70%.