Економетрікс ньюз

Shell запропонує Газпрому активи в Азії за розширення на "Сахаліні-2"

knoxdiggs.com - 08/02/2011

Shell запропонує Газпрому активи в Азії за розширення на 'Сахаліні-2'

Англо-голландский концерн Royal Dutch Shell може запропонувати російському газовому холдингу "Газпром" активи в Азії в обмін на модернізацію російського СПГ-заводу проекту "Сахалін-2", повідомляє Bloomberg з посиланням на неназвані джерела.

Shell хоче збільшити виробництво СПГ на заводі на 50% і, відповідно, свою частку в заводі. Також Shell може дістати доступ до нових шельфових блоків, щоб збільшити постачання газу на завод.

Концерн планує вибрати іноземні активи, які будуть цікаві "Газпрому", щоб одержати підтримку від російського холдингу. Остаточна угода про обмін активами ще не укладена, повідомляють джерела.

Також джерела повідомили, що "Газпром" і Shell обмінюються інформацією про нафтові родовища в Західному Сибіру, про можливу їх сумісну розробку.

В кінці листопада "Газпром" і Shell підписали протокол про глобальну стратегічну співпрацю, що передбачає розвиток спільної діяльності в області переробки і розподілу вуглеводнів в Росії і Європі, а також участі російського холдингу в проектах Shell по розвідці і видобутку нафти і газу в третіх країнах.

Раніше замглави "Газпрому" Олександр Мєдвєдєв заявляв, що "Газпром" може привернути Shell до розробки Сахаліну в обмін на інші активи.
"Газпром" і акціонери компанії Sakhalin Energy (Royal Dutch Shell plc, Mitsui & Co. Ltd і Mitsubishi Corporation), що є оператором проекту "Сахалін-2", 18 квітня 2007 року підписали угоду, відповідно до якої "Газпром" придбав 50% плюс одну акцію Sakhalin Energy. На початку 2009 року в рамках проекту був введений в експлуатацію перший в Росії завод по виробництву СПГ, і почалися постачання російського СПГ за рубіж. У 2010 році завод вийшов на проектну потужність 9,6 мільйонів тонн в рік.

Загальна вартість "Сахаліну-2" складає близько 22 мільярдів доларів. В рамках проекту освоюються Пільтун-Астохське і Лунське родовища, витягувані запаси яких оцінюються в 150 мільйонів тонн нафти і 500 мільярдів кубометрів газу. Акціонерами Sakhalin Energy є "Газпром" (50%), Royal Dutch/Shell (27,5%) і японські Mitsui (12,5%) і Mitsubishi (10%).