Економетрікс ньюз

Золото дорожчає на тлі ослаблення долара

knoxdiggs.com - 08/02/2011

Золото дорожчає на тлі ослаблення долара

Світові ціни на золото у вівторок ростуть на тлі зниження курсу долара по відношенню до світових валют, свідчать дані торгів.

Квітневий ф'ючерс на золото в ході торгів в Нью-Йорку на біржі Comex на 13.03 мск подорожчав на 0,6% - до 1356,4 долара за тройську унцію.

Долар за станом на 12.34 мск подешевшав по відношенню до корзини шести валют країн - основних торгових партнерів США на 0,18% - до 77,89 пункту напередодні виходу статистичних даних в Німеччині. На ринку чекають, що об'єм промвиробництва в найбільшій економіці Європи в грудні виріс на 0,2% в місячному виразі після зниження на 0,7% в листопаді, що скорочує попит на надійнішу американську валюту.

При цьому тиск на вартість металу надає оптимізм інвесторів відносно світової економіки в цілому. "Враховуючи недавнє зміцнення оптимізму інвесторів відносно світової економіки, попит на золото як засіб захисту від невизначеності скорочується", - вважає аналітик Phillip Futures Pte - Ong Yi Ling, думку якого приводить агентство Bloomberg.
За 2010 рік золото подорожчало на 30%. Ріст вартості металу був зафіксований десятий рік підряд, що стало найтривалішим періодом збільшення ціни, принаймні, з 1920 року.

Останніми роками дорожчання золота, яке розглядається інвесторами як надійніша альтернатива нестабільним валютам і схильним серйозним коливанням акціям компаній, було викликано світовою фінансовою кризою. У 2010 році додаткову підтримку цінам на метал надала боргова криза в Європі.