Економетрікс ньюз

Висока ціна на нафту може привести до дорожчання житла в Москві

knoxdiggs.com - 08/02/2011

Висока ціна на нафту може привести до дорожчання житла в Москві

Високі світові ціни на нафту, що в даний час коливаються навколо відмітки в 100 доларів за баррель для марки Brent і навколо відмітки в 90 доларів для марки Light Sweet, можуть стимулювати в 2011 році дорожчання житла в Москві на 18%, мовиться в матеріалах компанії Chesterton.

Як розповідається в доповіді, експерти проаналізували модель, що демонструє залежність ціни 1 квадратного метра московського житла в доларах від ціни барреля нафти марки Urals - основного товару російського експорту.

"За ретроспективний період взяті квартальні дані за двома показниками, починаючи з 2004 року. Модель показує високий рівень кореляції двох показників, на цій підставі можна прогнозувати ціни на житлі в столиці залежно від різної вартості нафти", - стверджується в звіті.

У ньому пояснюється, що згідно моделі, поточному рівню цін на нафту відповідає середня ціна на московське житло у вторинному сегменті в 5,3 тисячі доларів за квадратний метр, тоді як актуальна середня ціна "квадрата" московського житла складає близько 4,5 тисяч доларів.

"Таким чином, при збереженні цін на нафту на рівні вище 90 доларів за баррель протягом 2011 року потенціал зростання вартості московською жилою нерухомості складає до 18%", - роблять висновки аналітики.

При цьому звертають увагу фахівці, ринок елітного житла в столиці РФ менше схильний до впливу макроекономічних чинників, хоча кореляція з цінами на нафту достатньо висока.

"У 2010 році ціни на елітне житло практично наздогнали докризові рівні ще при 70-80 доларів за баррель, тому потенціал подальшого зростання тут невеликий - близько 4-5%. В той же час, враховуючи дуже невелику величину пропозиції, можна припустити, що частина нафтових доходів зробить вплив і на московський елітний ринок - при різкому зростанні попиту з боку спроможних покупців інфляція в московській "еліткі" може значно вирости. Крім того, можна припустити зростання попиту на преміальні об'єкти за кордоном", - указується в матеріалах Chesterton.

Експерти також звертають увагу на те, що в цілому наслідки високих цін на нафту можуть опинитися для ринку житла достатньо негативними.

"Високі темпи зростання цін на житло можуть привести до зниження кількості операцій на ринку, як це було перед кризою 2008 року. Крім того, перегрів ринку може знову привести до обвалу у випадку, якщо ситуація в світовій економіці погіршає", - цитується в доповіді думка партнера, директор департаменту житлової нерухомості Chesterton Катерини Тейн.
Ціни на нафту у вівторок опустилися нижче відмітки в 100 доларів за баррель у міру стабілізації ситуації в Єгипті. Негативний вплив на нафтові котирування робила і інформація про можливе збільшення запасів палива в США. Так, ф'ючерси на нафтову суміш Brent до закінчення валютної сесії в Росії торгувалися на відмітці 98,4 долара за баррель проти 100,1 долара на закритті у понеділок.

За словами експерта Мінфіну РФ Олександра Саковіча середня ціна на нафту марки Urals в січні 2011 року склалася на рівні 93,83 долара за баррель проти 75,92 долара в січні 2010 року. При цьому, як повідомив раніше замміністра економічного розвитку РФ Андрій Клепач, середньорічна ціна на нафту марки Urals в 2010 році склала 78,2 долара за баррель при прогнозі в 77,5 долара. Прогноз на 2011 рік - 81 долар за баррель.