Економетрікс ньюз

Ощадбанк надасть кредит Mirax Group на 370 млн. доларів

knoxdiggs.com - 08/02/2011

Ощадбанк надасть кредит Mirax Group на 370 млн. доларів

Ощадбанк РФ ухвалив рішення про надання кредиту девелоперської компанії Mirax Group Сергія Полонського на 370 мільйонів доларів, повідомив директор управління фінансування нерухомості і інфраструктури Ощадбанку Сергій Бессонов на прес-конференції в середу.

"Повну інформацію про кредит ми зможемо розкрити приблизно через місяць - це пов'язано з тим, що Mirax повинен виконати додаткові умови", - сказав Бессонов.

За його словами, засоби, зокрема, підуть на добудову позичальником башти "Федерація" в комплексі "Москва-Сіті". Йдеться про добудову башти і здійснення внутрішньої обробки і прокладку комунікацій.

У грудні 2009 року Mirax оголосила, що "Федерація" не буде добудована в повному об'ємі 94 поверхів, а завершиться на рівні 64-го поверху. На сьогодні башта зведена до 63-го поверху, з яких 35 поверхів здані в експлуатацію.

Mirax Group створена в 1994 році. Серед найбільших проектів компанії - діловий комплекс "Федерація" в ММДЦ "Москва-Сіті", бізнес-центрах Mirax Plaza, "Уклінна, 11" і "Адмірал", житлові комплекси "Форт Кутузов", "Кутузовська Рів'єра", "Рубльовська Рів'єра", Mirax Park, "Золоті ключі 1, 2", Well House, "Poklonka парклайн" (комплексна забудова надшляхового простору Київського напряму Московської залізниці) та інші.

Загальна площа проектів - 12 мільйонів квадратних метрів, з них завершених - 825 тисяч квадратних метрів.

Голова ради директорів Mirax Group Сергій Полонський заявляв в ЗМІ, що на початок лютого 2010 року борги корпорації склали 500 мільйонів доларів, за рік до цього, за його словами, вони дорівнювали 770 мільйонам доларів.

Наростити портфель

Бессонов повідомив, що Ощадбанк планує в 2011 році збільшити портфель кредитів на фінансування будівельних проектів на 13-14%. За його словами, динаміка Ощадбанку буде краще ринку, зростання якого в поточному році передбачається в межах 10%.

За словами представника Ощадбанку, даних по зростанню портфеля кредитування будівельних проектів за 2010 рік поки немає. Бессонов лише повідомив, що минулого року на ці цілі Ощадбанк надав кредити на 283 мільярди рублів, що на 11,4% більше, ніж в 2009 році.

Власний девелопмент - терміни не визначені

Бессонов також повідомив журналістів, що анонсоване раніше створення Ощадбанком компанії "Ощадбанк Девелопмент" поки не відбулося. Передбачалося, що цій компанії буде передана частина девелоперських активів, що перейшли Ощадбанку в період кризи за борги і що потребують розвитку.

"Такої компанії поки немає. Ідея створення "Ощадбанк-Девелопмент" залишається, але конкретний термін її створення не поставлений", - сказав Бессонов. Він додав, що Ощадбанк поки нікому не робив пропозицій очолити цю компанію. У пресі неодноразово з'являлася інформація про те, що компанію "Ощадбанк-Девелопмент" може очолити співвласник групи Юрій Жуков. Таку можливість не заперечував і глава Ощадбанку Герман Греф.

Поки немає ясності і із завершенням операції по придбанню Ощадбанком 51% акцій девелоперської компанії "ТБ Девелопмент". Ощадбанк підписав угоду про наміри по покупці контрольного пакету акцій (51%) спільного підприємства Deutsche Bank і австрійського будівельного холдингу Strabag ще в серпні минулого року.

"У нас є угода про співпрацю з Deutsche Bank, але операція по "ДБ Девелопмент" поки не закрита, і Cбербанк поки не є власником цієї компанії", - сказав Бессонов, додавши, що чіткого терміну завершення операції поки немає.

Інтеко платить вчасно

Бессонов також повідомив, що інший крупний позичальник Ощадбанку - девелоперська компанія "Інтеко" Олени Батуріної обслуговує свій борг перед банком своєчасно і в повному об'ємі.
Він не уточнив загальну суму заборгованості компанії перед найбільшим російським банком, відзначивши лише, що вже після відставки Юрія Лужкова (чоловіка Батуріної) з поста мера Москви "Інтеко" достроково погасила кредит на суму порядку 1 мільярдів рублів.

Глава правління негативно відповів на питання про те, чи є ознаки того, що компанія "Інтеко" може перейти до Ощадбанку за борги.