Економетрікс ньюз

ЦАМТО: Росія чекає укладення нових контрактів на авіасалоні в Індії

knoxdiggs.com - 09/02/2011

ЦАМТО: Росія чекає укладення нових контрактів на авіасалоні в Індії

Авіакосмічна виставка "Аеро Індіа-2011", що відкрилася на авіабазі в Бангалорі, стане стартовим майданчиком для укладення крупних контрактів, запланованих на поточний рік, повідомив РІА Новини в середу генеральний директор Центру аналізу світової торгівлі зброєю (ЦАМТО) Ігор Коротченко.

Раніше прес-служба Федеральної служби по військово-технічній співпраці (ФС ВТС) повідомила, що в ході виставки запланований ряд зустрічей і переговорів з керівництвом міністерств оборони Індії і інших країн з питань ВТС.

"Широке представництво на авіасалоні "Аеро Індіа-2011" Росії і її основних конкурентів підкреслює ступінь значущості індійського ринку для провідних світових постачальників озброєнь, тим більше в перспективі укладення крупних контрактів, які заплановані на 2011 рік, особливо для Росії", - сказав Коротченко.

Він нагадав, що Індія вийшла на перше місце серед найбільших імпортерів російських озброєнь в 2007 році, вперше випередивши Китай. Відносини з Нью-Делі у сфері ВТС мають особливе значення для Москви. "Індія є єдиною країною, з якою Росія має довгострокову програму по військово-технічній співпраці, розраховану на 10-річний період з 2011 по 2020 роки", - сказав керівник ЦАМТО.

В рамках даної програми Росія планує реалізувати з Індією ряд масштабних проектів з авіаційної, вертолітної, морської і сухопутної тематики. Найбільш крупні програми Росія реалізує з Індією в області авіаційної техніки.

"Виняткову важливість для подальшого визначення вектора взаємостосунків Індії з партнерами по ВТС набуває тендер на постачання 126 середніх багатоцільових винищувачів для ВПС Індії, потенційна вартість якого оцінюється в 10-12 мільярдів доларів", - сказав Коротченко.

У даному конкурсі російський МІГ-35 зіткнувся з жорсткою конкуренцією з боку американських компаній "Боїнг" і "Локхид Мартін", що представили F/A-18E/F "Супер Хорнет" і F-16 "Файтінг Фалкон", а також західноєвропейських "Дассо", СААБ і "Єврофайтер".

Коротченко відзначив, що при скороченні постачань фінальних зразків озброєнь і військової техніки (ВІВТ) російського виробництва акцент двостороннього ВТС переміщається в область передачі ліцензій на виробництво в Індії російських ВІВТ, проведення сумісних і замовлених НІОКР, а також створення спільних підприємств для розробки, виробництва, модернізації і ремонту ПВН.

Він нагадав, що в ході офіційного візиту президента РФ Дмитра Мєдвєдєва до Індії 21 грудня сторони підписали контракт на розробку ескізно-технічного проекту індійського варіанту винищувача п'ятого покоління FGFA (Fifth-Generation Fighter Aircraft).

"До найбільш масштабних проектів, пов'язаних з передачею технологій на виробництво в Індії російських ВІВТ, відносяться ліцензійне виробництво багатофункціональних винищувачів Су-30МКИ, танків Т-90С, а також авіадвигунів для індійських літаків HJT-36 і HJT-39 і РД-33 серії 3 для МІГ-29", - сказав Коротченко.

Одним з найбільш успішних проектів є спільне виробництво крилатих ракет "Брамос" в рамках СП "БраМос аероспейс".

У зв'язку з такою масштабною передачею технологій, в 2005 році була підписана угода про взаємну охорону прав на інтелектуальну власність.

За даними ЦАМТО, за підсумками 2002-2009 років Росія зайняла перше місце за вартісним обсягом експорту озброєнь до Індії. За цей період об'єм фактичних постачань російських озброєнь Індії склав 9,874 мільярдів доларів, що складає майже 60% від всього об'єму імпорту озброєнь Індії (16,47 мільярдів доларів).

Друге місце на ринку озброєнь Індії за вартісним обсягом постачань озброєнь в 2002-2009 роках займає Ізраїль (2,54 мільярдів доларів), третє місце - Великобританія (1,9 мільярдів доларів). У п'ятірку найбільших постачальників по періоду 2002-2009 років також входять Франція (622 мільйони доларів, четверте місце) і США (565 мільйонів доларів, п'яте місце).
За прогнозованим обсягом експорту продукції військового призначення до Індії в 2010-2013 роках Росія також займає перше місце - 15,26 мільярдів доларів, що складає 44,7% від загального об'єму планованих постачань озброєнь до Індії в цей період - 34,138 мільярдів доларів.

Керівник ЦАМТО також відзначив, що частка Росії в майбутні чотири роки може зрости, оскільки по категорії "тендер" (у разі дотримання оголошених графіків) об'єм прогнозованих постачань в 2010-2013 роках складе 6,527 мільярдів доларів. По ряду цих тендерів Росія має хороші шанси на перемогу.