Економетрікс ньюз

ФАС порушить третю хвилю антимонопольних справ проти нафтовиків

knoxdiggs.com - 09/02/2011

ФАС порушить третю хвилю антимонопольних справ проти нафтовиків

Федеральна антимонопольна служба РФ вирішила порушити третю хвилю антимонопольних справ проти найбільших нафтових компаній країни за завищення цін на паливо в кінці минулого - початку цього року, заявив в середу глава регулятора Ігор Артемьєв.

ФАС вже двічі - в 2008 і 2009 році - штрафувала чотири найбільші нафтові компанії країни (ЛУКОЙЛ, "Газпром нафта", ТНК-ВР і "Роснефть") і їх "дочки" за завищені ціни на бензин.

"Те, що сьогодні нафтові компанії зробили, це формене неподобство. Це (третю хвилю) доводитися порушувати.

Можливо, закон спеціальний прийняти по коливаннях (цін на паливо на внутрішньому ринку) услід за світовими (цінами на нафту)", - сказав глава ФАС, додавши, що такий документ служба вже розробила.

"Давайте", - сказав Путін.

Артемьєв відзначив, що в результаті помилок маркетингової політики компаній або унаслідок бажання компенсувати за рахунок споживачів зростання акцизів на паливо "в четвертому кварталі (2010 року - ред.) був створений штучний дефіцит по авіагасу і дизпаливу, це рукотворне зростання цін".
"Ніколи не було такого, щоб вартість дизпалива була вища 92 і 95 бензину", - сказав він.

В кінці січня Артемьєв говорив, що раніше він сподівався на те, що крупні штрафи в рамках перших двох антимонопольних процесів позитивно вплинуть на дії нафтовиків на ринку. Проте, за словами глави ФАС, тепер "його надії все більше тануть".