Економетрікс ньюз

Британія сподівається на поліпшення клімату бізнесу в Росії

knoxdiggs.com - 09/02/2011

Британія сподівається на поліпшення клімату бізнесу в Росії

Великобританія має намір розширювати співпрацю з економіками, що розвиваються, не дивлячись на те, що британським компаніям доводиться постійно стикатися з корупцією і недосконалістю місцевого законодавства в таких країнах, як Росія, мовиться в опублікованій в середу "білій книзі" уряду Британії по вектору розвитку торгівлі і інвестицій.

"Біла книга" - урядовий документ, що описує практичні кроки по нарощуванню економічного зростання. Серед таких заходів, як збільшення експортної пропозиції Британії на зовнішньому ринку, представлений міністерством у справах бізнесу план передбачає посилення фокусу на таких країнах, як Бразилія, Індія, Туреччина, Росія, Китай.

Росія, зокрема, як і раніше має величезний потенціал для розвитку іноземного бізнесу, проте, наголошується в документі, працюють тут зарубіжні компанії всупереч складнощам.

"Росія на сьогодні тільки на 22-му місці в списку найбільших британських експортних ринків. Хоча британські компанії активно інвестують до Росії і в 2009 році на російському ринку працювало близько 600 компаній. Не дивлячись на це, ми постійно стикаємося з важким кліматом бізнесу, високим рівнем корупції, законодавчою невизначеністю - все це постійно заважає нашим компаніям експортувати і інвестувати в російську економіку", - мовиться в документі.

При цьому британські власті виражають надію на те, що вступ РФ у ВТО допоможе привести російський ринок до загальноєвропейських стандартів і примусить працювати правові механізми, зокрема, понизити рівень корупції.

"В рамках ЄС Великобританія має намір сприяти Росії в застосуванні світових стандартів для товарів і послуг ... зокрема, добитися удосконалення захисту інтелектуальної власності", - заявляє британське міністерство.
Загалом і в цілому тісніша співпраця з економіками, направлена, в першу чергу, на відновлення самої британської економіки. Сполучене Королівство планує стимулювати процес приходу на британський ринок компаній цих країн.

"Торгівля і приплив іноземного капіталу - це основні рушійні сили зростання, необхідного для відновлення і зміцнення нашої економіки. А вдосконалення наших фінансових і страхових продуктів повинні стати основним стимулом для цієї торгівлі", - заявив, представляючи документ в Лондоні, міністр у справах бізнесу Вінс Кейбл.