Економетрікс ньюз

Адміністрація США має намір добиватися відміни поправки Джексона-Веника

knoxdiggs.com - 09/02/2011

Адміністрація США має намір добиватися відміни поправки Джексона-Веника

Адміністрація США добиватиметься від конгресу відміни поправки Джексона-Веника і сприяти швидкому вступу Росії у ВТО, підтвердив на слуханнях бюджетного комітету палати представників конгресу спецпредставник США з питань торгівлі Рон Керк.

"Ми працюватимемо з конгресом над наданням Росії статусу нормальних торгових відносин з тим, щоб американські фірми і робочі могли повною мірою користуватися перевагами від вступу Росії у ВТО", - заявив Керк, нагадавши про те, що надання статусу нормальних торгових відносин вимагає відміни поправки Джексона-Веника.

Обмежувальна відносно Росії зовнішньоторговельна поправка Джексона-Веника була прийнята американським конгресом в 1974 році і вводила обмеження на торгівлю з СРСР. Причиною ухвалення поправки стала відсутність в Радянському Союзі свободи еміграції. Зараз поправка формально продовжує діяти відносно держав-правонаступників СРСР. З 1989 року США щорічно вводили мораторій на дію поправки, проте конгрес офіційно її не відміняв.

Рік тому глава думського комітету у міжнародних справах Костянтин Косачев за підсумками зустрічі з колегами з палати представників США і держдепартаменту заявив, що "думка американських законодавців, головним чином, сконцентрована на тому, як знайти юридично чистий спосіб відмінити поправку, але не розповсюдити на Росію при цьому статус нормальних торгових відносин".
Враховуючи те, що кількість республіканців, що традиційно насторожено відносяться до Росії, в конгресі різко збільшилося після листопадових виборів в конгрес, ці настрої серед парламентаріїв навряд чи слабшали.

Тим часом, представники американської адміністрації, а також конгресмени і сенатори від Демократичної партії неодноразово заявляли про необхідність відміни поправки Джексона-Веника і вступу Росії у Всесвітню торгову організацію. Вони також обіцяли вжити всіх можливих заходів для того, щоб це відбулося в найкоротші терміни.