Економетрікс ньюз

Власті Москви продовжують шукати рішення проблем заводу "ЗІЛ"

knoxdiggs.com - 10/02/2011

Власті Москви продовжують шукати рішення проблем заводу 'ЗІЛ'

Московські власті шукають рішення численних проблем заводу "ЗІЛ", але поки не дійшли єдиного рішення з цієї проблеми, заявив у четвер заступник мера столиці з економічних питань Андрій Шаронов.

Раніше джерело в міськадміністрації повідомило, що фінансове і майнове положення заводу через кризу різко погіршало, у зв'язку з цим керівництвом Москви було ухвалене рішення про пролонгацію термінів виконання заходів Концепції реорганізації заводу до кінця 2012 року. Спочатку власті планували зробити "ЗІЛ" беззбитковим до 2007 року, а до 2008 року добитися рівня рентабельності в 6%, проте потім продовжили термін виведення заводу на рентабельний рівень роботи до кінця 2012 року. Проблема заводу була серед питань, які обговорили у четвер депутати Мосгордуми із заступниками мера Москви на спільному засіданні.

"Є велика проблема, що робити з "ЗІЛом" взагалі. Яка роль міста, як розвивати цю ділянку, яка у багато разів більше, ніж потрібно будь-якому виробництву, яке там є", - сказав Шаронов. Він додав, що "рішення по "ЗІЛу" поки немає". "Є приватні питання. Чергові проблеми з кредиторами, які вилилися в поданий позов про банкрутство "ЗІЛа" з боку "Міжрегіонгазу", - уточнив Шаронов, додавши, що існує завдання не ставити майно міста під загрозу.
АМО "ЗІЛ" - найбільш старий в Росії завод по виробництву автомобілів, був закладений в Москві ще в серпні 1916 року і до 1919 року випускав вантажівки італійської фірми Fiat. Перші десять вантажівок радянського виробництва зібрали в 1924 році. Надалі завод випускав як малотоннажні вантажівки, так і автомобілі підвищеної вантажопідйомності і прохідності. З початку 60-х років з конвейєра почала сходити така масова вантажівка як ЗІЛ-130 і ЗІЛ-131. Сьогодні завод випускає різні вантажівки, зокрема сімейство автомобілів на базі ЗІЛ-5301 "Бичок".