Економетрікс ньюз

Україна і ЄС в 2011 р. можуть підписати угоду про вільну торгівлю

knoxdiggs.com - 10/02/2011

Україна і ЄС в 2011 р. можуть підписати угоду про вільну торгівлю

Угода про зону вільної торгівлі між Україною і Європейським Союзом може бути підписана до кінця 2011 року, заявив у четвер керівник переговорної групи від Єврокомісії.

Україна веде переговори про створення зони вільної торгівлі з ЄС, Київ планує їх завершити до кінця 2011 року. Також до 2012 року Україна хоче завершити всі процедури переходу на безвізовий режим з Євросоюзом.

"Я упевнений в тому, що ми зможемо підписати угоду цього року. Після підписання ми проходитимемо ратифікацію, виконання всіх вимог. Десь в 2013 році ця угода вже набуде чинності, - рахує він.

Представник європейської сторони також відзначив, що Україні знадобиться перехідний період, який може продовжитися 5-10 років.

"Ми знаємо, що Україна не буде готова зараз скористатися цією угодою, тому ми повинні дати Україні період для того, щоб вирішити проблеми квот і тарифів", - відзначив Куіссон.

У четвер прем'єр-міністр України Микола Азаров в ході зустрічі з міністром туризму Ізраїлю Стасом Місежниковим відзначив, що, на його думку, переговори України і ЄС про створення зони вільної торгівлі затягуються через розбіжності навколо квот на український експорт.
"Є певні моменти, які стримують швидке укладення цієї угоди з тієї простої причини, що на найвідчутніші позиції для нашого експорту Європейський Союз встановлює квоти, але квоти і вільна торгівля не зовсім сумісні", - сказав Азаров.