Економетрікс ньюз


РФ понизить імпортні мита на автомобілі до 25% при вступі у ВТО

knoxdiggs.com - 11/02/2011

РФ понизить імпортні мита на автомобілі до 25% при вступі у ВТО

Росія скоротить імпортні мита на нові легкові автомобілі до 25% з 30% при вступі у ВТО, повідомив у п'ятницю директор департаменту торгових переговорів Мінекономрозвитку Максим Медведков.

"При вступі (у ВТО - ред.) будуть понижені мита, які вводилися як антикризові заходи у 2009 році", - сказав Медведков, виступаючи на "круглому столі", присвяченому входженню Росії у Всесвітню торгову організацію.

Медведков нагадав, що в даний час це мито складає 30% від вартості автомобіля. При вступі у ВТО, можливо вже у 2012 році, воно буде понижено до 25%. Потім, протягом семи років, це мито зменшиться до 15%.

Директор департаменту торгових переговорів Мінекономрозвитку також нагадав, що наступне засідання робочої групи по переговорах про вступ Росії у ВТО відбудеться "ближче до кінця березня, 29 числа".

Він відзначив, що Росія і зацікавлені в переговорах країни ВТО поки не обговорили сім розділів переговорної програми. Серед них Медведков назвав питання про квоти по ввезенню м'яса птиці і свинини до Росії з країн ВТО.
У свою чергу, глава комітету Союзу машинобудівників Росії по тракторному, сільськогосподарському, лісозаготівельному, комунальному і дорожно-будівельному машинобудуванню Михайло Болотін відзначив, що російському уряду слід розробити заходи по зниженню негативних наслідків для вітчизняних виробників від вступу РФ у ВТО.

"Головна мета - понизити негативні наслідки для нас і зрозуміти, яка допомога нам поступить від держави", - сказав Болотін.

Він нагадав, що деякі країни ВТО активно підтримують своїх виробників. Після вступу Росії до цієї організації наша країна відкриє свій ринок для цілого ряду товарів. У зв'язку з цим, вітчизняні виробники можуть опинитися в нерівних умовах при конкуренції із зарубіжними імпортерами. Особливо, на його думку, це торкається продукції машинобудування.