Економетрікс ньюз


Торги GDR девелопера в Лондоні припинені

knoxdiggs.com - 11/02/2011

Торги GDR девелопера в Лондоні припинені

Торги глобальними депозитарними розписками (GDR) девелоперськой Групи компаній на Лондонській фондовій біржі (LSE) у п'ятницю тимчасово припинені у зв'язку із забезпечувальними заходами, накладеними московським арбітражним судом на ці 8,6% акцій в рамках судового розгляду між Піком і Номос-банком, мовиться в повідомленні компанії.

Номос-банк, що входить в тридцятку найбільших банків РФ, добивається повернення стягнення на 61,66 мільйонів акцій ГК (12,5%). Цей пакет, що належав кіпрській компанії Maritrade засновника Піку Юрія Жукова, був закладений для забезпечення кредиту девелоперу.

Арбітражний суд Москви 27 січня задовольнив заяву Номос-банку про заборону Deutsche Bank здійснювати будь-які операції з тими, що враховуються на його рахунку 8,6% акцій ГК, зокрема проводити їх списання і переклад. Deutsche Bank Trust Company Americas є банком-депозитарієм програми GDR девелопера.

"ПІК не є ні позивачем, ні відповідачем в суперечці між Номос-банк і Maritrade Investments Limited і опинилося в цих судових розглядах тільки як третя сторона. ПІК продовжує оцінювати потенційний вплив цих розглядів на акції ГК ", - мовиться в повідомленні девелопера.

Управління по фінансовому регулюванню і нагляду Великобританії (FSA) припинило торги акціями ГК у п'ятницю в 10.30 мск. Акції девелопера на ММВБ за станом на 13.39 мск знизилися на 0,51% при зростанні індексу біржі на 0,32%.
Група компаній заснована в 1994 році, працює в Москві і Московській області і активно розвиває проекти в інших російських регіонах. Основна діяльність компанії - девелопмент, будівництво і продаж житлової нерухомості, переважно в сегменті масового житла.

ГК провела в 2007 році IPO в Лондоні, став найдорожчою російською девелоперською компанією і продавши 15,6% акцій за 1,93 мільярдів доларів. Капіталізація компанії на той момент перевищила 12 мільярдів доларів.

За станом на 30 червня 2010 року пакет акцій засновників ГК Юрія Жукова і Кирила Пісарева склав близько 22,5%, під контролем групи "Нафта Москва" Сулеймана Керімова знаходилося близько 38,3%. Решта частини (39,2%) акцій знаходилася у вільному обігу на фондовому ринку.