Економетрікс ньюз


Газпром підтвердив готовність почати експорт газу в КНР в кінці 2015 р.

knoxdiggs.com - 11/02/2011

Газпром підтвердив готовність почати експорт газу в КНР в кінці 2015 р.

ВАТ "Газпром" підтвердив готовність почати постачання газу до Китаю по західному маршруту в кінці 2015 року - такий термін фігурує в матеріалах, які газовий холдинг представив у п'ятницю інвесторам і аналітикам, повідомив учасник зустрічі.

Як мовиться в представлених на зустрічі матеріалах холдингу, контракт на постачання газу до Китаю, як і планувалося, може бути підписаний у середині поточного року.

У середині січня "Газпром" повідомляв, що в ході чергових переговорів з китайської CNPC позиції сторін зближувалися при обговоренні технічних параметрів постачань російського газу.

Документ за основними умовами постачань російського газу до Китаю був підписаний 27 вересня 2010 року за підсумками російсько-китайських переговорів, що пройшли в рамках візиту до Китаю президента РФ Дмитра Мєдвєдєва. У ньому зафіксовані ключові комерційні параметри майбутніх постачань російського природного газу на ринок КНР по "західному" маршруту: об'єм і терміни початку експорту, рівень "бери або плати", період нарощування постачань, рівень гарантованих платежів. Документ носить характер, що юридично зобов'язує.
Підписання експортного контракту очікується у середині 2011 року. Початок постачань заплановано на кінець 2015 року. Згідно досягнутим домовленостям термін дії контракту складе 30 років, об'єми постачання - 30 мільярдів кубометрів в рік.

Вартість проекту газопроводу "Алтай", який міг би з'єднати родовища газу в Західному Сибіру і Китай, оцінюється в 14 мільярдів доларів. Глава "Газпрому" Олексій Міллер говорив, що переговори холдингу і КНР про постачання газу знаходяться в завершуючій стадії, тому російська компанія готова приступити до будівництва газопроводу "Алтай" у середині 2011 року і закінчити його до кінця 2015 року.