Економетрікс ньюз

Купить шкафы.

Moody's знизило рейтинги шести ірландських банків

knoxdiggs.com - 11/02/2011

Moody's знизило рейтинги шести ірландських банків

Міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service істотно знизило рейтинги незабезпечених негарантованих боргових зобов'язань шести ірландських банків на тлі збільшеної вірогідності скорочення об'єму держпідтримки, що виділяється їм, мовиться в прес-релізі агентства.

Пониженню на один-чотири ступені піддалися рейтинги Bank of Ireland - з "Baa2" до "Ba1", Allied Irish Banks - з "Baa3" до "Ba2", EBS Building Society (EBS) і Irish Life & Permanent (IL&P) - з "Baa3" до "Ba2", Anglo Irish Bank (Anglo Irish) і Irish Nationwide Building Society (INBS) - з "Ba3" до "Caa1". Ці рейтинги були поміщені на перегляд для подальшого можливого пониження.

"Дана рейтингова дія відображає вірогідність скорочення системної підтримки для банків країни", - коментують експерти агентства ухвалене рішення.

У грудні минулого року Moody's на три-п'ять ступенів знизили рейтинги фінансової стійкості, а також рейтинги депозитів банків і боргів з першочерговим правом вимоги п'яти з цих банків, встановивши для них "негативний" прогноз. Як відзначали експерти, рейтингову дію було обумовлено погіршенням стану державних фінансів і банківського сектора Ірландії, невизначеністю в прогнозах розвитку економіки цієї країни.

На тлі активної підтримки з боку ірландського уряду, Moody's привласнювало рейтинги негарантованим борговим зобов'язанням і депозитам банків цієї країни на 3-4 ступені вище за оцінки інших агентств. Тим часом, політика держдопомоги уряду банківському сектору була в останні дні поставлена під питання основною опозиційною партією і міністром фінансів. На думку аналітиків агентства, масштаб державної підтримки банків найближчим часом скоротиться.

Рейтинги також враховують фінпідтримку, що надається банкам Ірландії Європейським союзом і Міжнародним валютним фондом.
У грудні 2010 року Європейська комісія схвалила надання фінансової допомоги на суму до 17,4 мільярдів євро трьом найбільшим банкам Ірландії - Anglo Irish Bank, Irish Nationwide Building Society і Allied Irish Bank. Anglo Irish Bank одержить 4,9 мільярдів євро, Irish Nationwide Building Society - близько 2,7 мільярдів євро, Allied Irish Bank - до 9,8 мільярдів євро.

В кінці листопада обтяжена боргами Ірландія, страждаюча від проблем своєї банківської системи, звернулася по допомогу до ЄС і МВФ. Ці організації схвалили підтримку країни на суму до 85 мільярдів євро. Передбачається, що 35 мільярдів євро буде направлено на порятунок банківської системи: 10 мільярдів євро піде на негайні заходи рекапіталізації ірландських банків, 25 мільярдів євро стануть резервними засобами. Ще 50 мільярдів євро буде виділено на фінансові потреби бюджету.