Економетрікс ньюз

a2on.ru как использовать числа фибоначчи для ставок?.

РФ і ЄС ще можуть досягти компромісу з приводу Третього енергопакету

knoxdiggs.com - 11/02/2011

РФ і ЄС ще можуть досягти компромісу з приводу Третього енергопакету

Росія і власті Євросоюзу ще можуть домовитися про усунення розбіжностей в газовій сфері в Європі через третій енергетичний пакет, регулюючий порядок доступу до газотранспортних потужностей і передбачаючого розділення бізнесу з продажу і транспортування газу, заявив начальник управління структуризації контрактів і ціноутворення ТОВ "Газпром експорт" Сергій Комльов.

"Хоча я і не вважаю, що наші інтереси і інтереси Eurogas (Європейського союзу газової промисловості - ред.) повністю співпадають, але, проте, є аспекти, де ми можемо об'єднати наші зусилля, щоб добитися якогось коректування положень третього пакету, щоб мінімізувати негативні наслідки його застосування відносно Російської Федерації і "Газпрому", - сказав Комльов у п'ятницю на засіданні наглядової ради некомерційного партнерства "Російське газове товариство" (РГТ).

"Тут існує певний часовий інтервал, дуже короткий, до речі кажучи", - додав начальник управління.

Пакет нормативних правових актів, регулюючих газову і електроенергетичну галузі Європейського союзу (третій енергопакет) набув чинності 3 вересня 2009 року. Його застосування в країнах-членах ЄС починається 3 березня 2011 року.

Члени наглядової ради РГТ за підсумками засідання ухвалили рішення сформувати свою позицію з питання впливу норм третього енергопакету на розвиток газової галузі Росії і ЄС і в строк до 21 лютого цього року направити для ознайомлення в Eurogas.

Комльов відзначив ризики, які несе з собою третій енергопакет відносно експорту російського газу.

За його словами, перша група ризиків пов'язана з виникненням необхідності перегляду укладених довгострокових контрактів, перш за все, відносно пунктів здачі і умов постачань. Друга група ризиків пов'язана з втратою певних майнових прав, "у зв'язку з тим, що третій енергопакет проголошує спорудження якоїсь "китайської стіни" між постачальниками газу і їх участю в управлінні газотранспортними системами в Європі". І третя група ризиків пов'язана з принципом ціноутворення.
Про заходи управління ризиками для російських компаній у зв'язку зі вступом у силу третього енергопакету розповів, у свою чергу, завідувач сектором юридичного департаменту ВАТ "Газпром" Іван Гудков.

"Необхідно проводити роботу з інститутами Євросоюзу по підвищенню передбаченості практики застосування пакету на стадії його імплементації (...) Доцільно проводити з державами ЄС роботу, направлену на створення для нових російських газотранспортних проектів в ЄС недискримінаційних умов в порівнянні з проектом "Південний коридор", який активно лобіює брюссельська комісія", - сказав Гудков.

За його словами, також необхідно активно використовувати потенціал міжнародних правових угод, які діють в даний час.

Гудков відзначив, що майже чверть держав-членів ЄС вже так чи інакше висловилися на підтримку російського проекту "Південний потік" і "це само по собі є вагомим аргументом на користь надання йому статусу не нижче, ніж проектам "Південного коридору", "Набукко" і ряд інших".