Економетрікс ньюз


Гайтнер запропонував припинити держпідтримку Fannie Mae і Freddie Mac

knoxdiggs.com - 11/02/2011

Гайтнер запропонував припинити держпідтримку Fannie Mae і Freddie Mac

Глава Мінфіну США Тімоті Гайтнер представив конгресменам варіанти реорганізації житлового ринку країни - основний акцент міністр зробив на припиненні держпідтримки "гігантам" ринку Fannie Mae і Freddie Mac і збільшення конкурентоспроможності інших компаній даної галузі, повідомляє у п'ятницю агентство Bloomberg.

Іпотечні гіганти Америки Fannie Mae і Freddie Mac вважаються одними з винуватців світової економічної кризи. Їх дії привели до надування "міхура" на ринку нерухомості США, з якого і почалася рецесія глобальної економіки. У вересні 2008 року компанії щоб уникнути краху всієї фінансової системи США були націоналізовані.

Гайтнер, що представляв доповідь разом з міністром житлового будівництва і міського розвитку Шоном Донованом, відзначив, що будь-який варіант проведення реформ на ринку, об'єм якого досягає 11 трильйонів доларів, вимагає "відповідального і обережного" підходу. "Це план фундаментальної реформи - звести нанівець компанії, що спонсоруються державою, підсилити захист споживача і надати людям, що мають потребу, можливість одержати доступне житло", - сказав він.

Зокрема, були названі три основні підходи щодо фінансування житлового ринку, і найважливішим пунктом стало скорочення ролі Fannie Mae і Freddie Mac.

План реформи поки не містить яких-небудь довгострокових умов її проведення або законодавчих пропозицій, відзначає Bloomberg, проте в кожному із способів зміни структури ринку прозвучало припинення підтримки з боку платників податків підтримки Fannie Mae і Freddie Mac.
Раніше Федеральна резервна система (ФРС) повідомила, що в період світової кризи 2008-2009 років власті країни витратили 1,25 трильйонів доларів на викуп іпотечних цінних паперів цих компаній для того, щоб понизити процентні ставки по іпотеці, полегшити систему кредитування і підтримати ринок житлової нерухомості, що зазнає труднощі.

Реформа ринку, відзначив у п'ятницю Гайтнер, повинна сприяти захисту споживачів і полегшити доступ до житла потребуючим цього громадянам.

Зокрема, один з етапів реформування ринку має на увазі збільшення щомісячних премій (гарантійних внесків) які стягуються з Fannie Mae і Freddie Mac - це зробить інші компанії на ринку більш конкурентоздатними, вважають розробники плану.