Економетрікс ньюз


ЄІБ виділить майже 600 млн. євро компаніям Португалії на енергетику

knoxdiggs.com - 14/02/2011

ЄІБ виділить майже 600 млн. євро компаніям Португалії на енергетику

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) вирішив виділити 575 мільйонів євро кредитів трьом португальським компаніям для підтримки малого і середнього бізнесу, модернізації гідроелектростанцій і мереж по передачі електрики, свідчать повідомлення ЄІБ.

Найбільший кредит у розмірі 300 мільйонів євро виділяється провідній енергетичній компанії Португалії Energias de Portugal на модернізацію двох існуючих електростанцій на водосховищах на півночі і південному сході країни. Інвестиції сприятимуть подвоєнню потужності станції на півдні (до 496 мегават), і потроєнню - на півночі (до 1017 мегават). Засоби надаються на 15 років.

Позика у розмірі 200 мільйонів євро буде виділена одному з найбільших португальських банків Banco BPI для кредитування малого і середнього бізнесу. Засоби також можуть прямувати на кредитування муніципалітетів, що здійснюють інфраструктурні проекти.

ЄІБ виділяє 75 мільйонів євро єдиної в Португалії компанії по управлінню лініями електропередач на материковій частині країни - REN, для підтримки її п'ятирічної інвестиційної програми (розрахована на 2009-2013 роки). Засоби підуть на розширення і модернізацію португальської мережі передачі електроенергії. Програма включає створення 708 кілометрів нових ліній електропередач і удосконалення 130 існуючих ліній.

Економічний стан Португалії вважається одним з найбільш нестійких в єврозоні. Прибутковість її боргових зобов'язань восени і на початку зими 2010 року значно перевершувала прибутковість аналогічних паперів стабільних країн ЄС, наприклад, Німеччини. Ще в січні 2010 року аналітики не виключали можливості звернення уряду країни за фінансовою підтримкою до властей ЄС. Проте в останні тижні на тлі безперервних заяв керівництва ЄС про рішучість підтримати стабільність євро, ситуація на ринках заспокоюється, спреди між бондами проблемних периферійних держав і стабільних економік єврозони скорочуються. Вартість боргів уряду Португалії також зменшується, розмови про необхідність залучення нею допомоги від ЄС утихають.
Останні статистичні дані говорять про позитивну динаміку в економіці країни. Так, об'єм роздрібних продажів за 2010 рік знизився в єврозоні на 0,9%. При цьому Португалія показала максимальне зростання цього показника - на 4,7%. Португалія зайняла друге місце серед країн ЄС по темпу зростання промвиробництва в грудні 2010 року в порівнянні з листопадом (+3,8%) при зниженні показника як в єврозоні, так і в Євросоюзі на 0,1%.

На початку лютого Португалія розмістила короткострокові суверенні облігації на загальну суму 1,255 мільярдів євро. Попит на піврічні папери майже в п'ять разів перевищив пропозицію, прибутковість склала 2,984% річних проти 3,686% по попередньому аналогічному випуску. Попит на річні бонди був в два з половиною рази вищий за пропозицію, прибутковість - 3,710% в порівнянні з 4,029%.