Економетрікс ньюз


Ціна на алюміній у 2011 році може досягти $2700 за тонну - "Русал"

knoxdiggs.com - 14/02/2011

Ціна на алюміній у 2011 році може досягти $2700 за тонну - Русал

Ціна на алюміній в 2011 році ростиме і складе до 2700 доларів за тонну, заявив в інтерв'ю телеканалу Russia Today перший заступник гендиректора найбільшого в світі виробника алюмінію ОК "Русал" Владислав Соловйов.

"Ціни на алюміній знов ростуть, тому наш прогноз на цей рік - принаймні, не менше, ніж 2500 доларів за тонну", - сказав Соловйов.

"У окремі моменти ціна дійде і до 2700 доларів за тонну, на мою думку. Попит на алюміній дуже сильний по всьому світу: в Азії, в Європі, у США, і премії до ціни зараз рекордно високі. От чому ми збираємося слідувати за цим попитом в наших виробничих показниках", - відзначив він.

За словами Соловйова, загальний світовий попит на метал в 2011 році складе близько 43-43,5 мільйонів тонн в порівнянні з 40 мільйонами тонн в 2010 році. "Якщо ми подивимося на п'ятирічний план, прийнятий в Китаї минулого року, то побачимо, що протягом п'яти років Китай збирається перейти з експорту на імпорт - якщо не в кінці 2011 року, то в 2012-му точно ми побачимо імпорт алюмінію на ринок Китаю. Саме тому для нас Азія в цілому і Китай зокрема дуже важливі. Тому минулого року ми встановили стратегічні відносини і створили спільне підприємство з Norinco і зараз працюємо над сертифікацією нашого алюмінію для Шанхайської біржі. Думаю, що це ми завершимо протягом декількох місяців, швидше за все до травня", - розповів Соловйов.
В даний час на LME (Лондонська біржа металів) ціна на алюміній складає близько 2500 доларів за тонну.

За підсумками 2010 року "Русал" виробив близько 4,1 мільйонів тонн алюмінію (зростання на 3%).

"Русал" - один з лідерів світової алюмінієвої галузі. На частку компанії припадає близько 10% світового виробництва алюмінію і 10% глинозему. У компанії працюють близько 76 тисяч чоловік. "Русал" присутній в 19 країнах світу на п'яти континентах. Компанія реалізує свою продукцію переважно на ринках Європи, Північної Америки, Південно-східної Азії, в Японії і Кореї.