Економетрікс ньюз


Прем'єр України обіцяє МВФ виконати вимоги по пенсійній реформі

knoxdiggs.com - 14/02/2011

Прем'єр України обіцяє МВФ виконати вимоги по пенсійній реформі

Україна поетапно проводитиме реформу пенсійної системи і підвищуватиме тарифи на енергоносії для населення, як того вимагає МВФ, що відкрив для Києва кредитну лінію у розмірі 15,15 мільярдів доларів, заявив журналістам у понеділок прем'єр-міністр України Микола Азаров.

Влітку 2010 року МВФ ухвалив рішення про виділення Україні 15,15 мільярдів доларів в рамках нової програми співпраці. Київ вже одержав два транші на загальну суму більше 3,4 мільярдів доларів. В даний час в Україні знаходиться місія МВФ, яка перевіряє виконання Україною умов співпраці перед виділенням чергового транша.

МВФ поставив перед Україною ряд умов, зокрема, підвищити пенсійний вік для жінок до 60 років (а потім для всіх - до 65), а також підвищити ціни на газ для населення. Кабінет міністрів також зобов'язався не підвищувати зарплати держслужбовцям в середньостроковій перспективі.
"Вони (місія - ред.) з розумінням прийняли мої доводи з приводу поетапної реалізації намічених в літньому меморандумі цілей по підвищенню тарифів, зокрема, поетапного переходу і реалізації пенсійної реформи. Я думаю, що той компроміс, який був досягнутий в ході переговорів, дозволить нам менш хворобливо для наших людей проходити через необхідний етап реформування всієї нашої системи ціноутворення і тарифоутворення", - сказав Азаров.

За його словами, ці умови виділення транша зафіксовані в нинішньому проекті меморандуму.