Економетрікс ньюз


Вірменія розраховує до березня завершити переговори по газу з Газпромом

knoxdiggs.com - 15/02/2011

Вірменія розраховує до березня завершити переговори по газу з Газпромом

Переговори Вірменії з російським ВАТ "Газпром" по зміні тарифів на газ завершаться до кінця лютого, заявив міністр енергетики і природних ресурсів Вірменії Армен Мовсісян на прес-конференції у вівторок.

"Переговори продовжуються, є надія, що до кінця лютого вони будуть завершені, і буде оголошено, що нас чекає", - сказав Мовсісян.

У грудні минулого року стало відомо, що Вірменія з 1 квітня 2011 року, можливо, платитиме за постачання російського газу за ринковою ціною. В даний час Вірменія купує російський газ по 180 доларів за тисячу кубометрів. За неофіційними даними, з 1 квітня 2011 року ціна може зрости до 220 доларів.

Мовсісян спростував чутки про те, що "Газпром" висуває важкі умови, щоб залишити незмінним тариф на газ, і відзначив, що переговори ведуться "на дуже дружній ноті".
"Вони тільки хочуть грошей, - сказав міністр. - Вони розуміють наші проблеми, а ми розуміємо їх, оскільки вони працюють не тільки з Вірменією. Тут є взаєморозуміння".

Монополістом у сфері постачання і розподілу на внутрішньому ринку Вірменії газу, що поступає транзитом через Грузію, є ЗАТ "АрмРосгазпром". Компанія створена у 1997 році, її акціонерами є ВАТ "Газпром" і уряд Вірменії.