Економетрікс ньюз


Створення в Китаї СП Daimler і Foton

knoxdiggs.com - 15/02/2011

Створення в Китаї СП Daimler і Foton

Єврокомісія схвалила створення спільного підприємства в Китаї між німецьким автоконцерном Daimler і китайським виробником комерційних автомобілів Foton, мовиться в повідомленні.

"Нове підприємство займатиметься розробкою, виробництвом і продажом вантажівок в Китаї", - відзначає комісія.

У липні минулого року Daimler AG і Foton Motor уклали угоду про створення СП по виробництву вантажівок з передбачуваним об'ємом інвестицій 938 мільйонів доларів. Китайська корпорація і німецький виробник матимуть рівні частки в СП. Завод, який побудують в пекінському передмісті Хуайжоу, щорічно випускатиме до 100 тисяч автомобілів, а також 45 тисяч важких дизельних двигунів.
Foton Motor, заснована у 1996 році - третя по значенню і розмірам автомобільна компанія в Китаї, лідер в області виробництва вантажного транспорту. У 2009 році компанія реалізувала 600 тисяч машин. Активи підприємства оцінюються в 17 мільярдів юанів (2,5 мільярдів доларів). Чистий прибуток в першому півріччі 2010 року збільшився на 53,2% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року - до 1,147 мільярдів юанів (168,3 мільйонів доларів).

Daimler - один з найбільших автоконцернів світу. Йому, зокрема, належить 11% акцій російського КАМАЗа. В кінці минулого року КАМАЗ і Daimler підписали угоду про створення спільного підприємства по випуску мостів для комерційних автомобілів з об'ємом інвестицій на першому етапі у розмірі 50 мільйонів євро. Угодою передбачається, що КАМАЗ поставлятиме окремі компоненти мостів на завод Daimler в Касселе для їх подальшої обробки.