Економетрікс ньюз


МАЗ і КАМАЗ можуть створити холдинг, передавши в нього по 49% акцій

knoxdiggs.com - 16/02/2011

МАЗ і КАМАЗ можуть створити холдинг, передавши в нього по 49% акцій

Білоруський МАЗ і російський КАМАЗ можуть створити холдинг, передавши в нього по 49% акцій, повідомив перший віце-прем'єр Білорусії Володимир Семашко в середу журналістам.

"Це буде не продаж акцій Мазу, а передача певного пакету акцій на паритетних умовах", - сказав Семашко.

За його словами, для оцінки як російських, так і білоруських підприємств, які увійдуть до холдингу, буде вибрана незалежна міжнародна оцінна компанія.

"Наприклад, Білорусія в холдинг передасть акції на суму 1 мільярд доларів, і російська сторона повинна буде передати стільки ж, щоб не порушився баланс", - сказав Семашко.

"Ми віддамо, наприклад, 49% акцій Мазу - більше віддавати ми не будемо, стільки ж повинна передати російська сторона, а акціями решти підприємств доповнюватимуться цей умовний мільярд", - розповів Семашко. Він повідомив, що з білоруської сторони до холдингу можуть увійти моторний завод, БАТЕ (Завод Борисова автотракторного електроустаткування), "Белшина", а з російської сторони - ярославський завод, Тутаєвський моторний завод.

Глава "Ростехнологій", які є найбільшими акціонерів КАМАЗа, Сергій Чемезов у вівторок розповів, що держкорпорація направила властям Білорусії пропозицію про об'єднання КАМАЗа і Мазу шляхом обміну акціями двох підприємств. Викладена ним схема істотно відрізняється від озвученої Семашко.
Так, за словами Чемезова, спочатку передбачається провести допемісію акцій КАМАЗа, потім власті Білорусії одержать в акціонерному капіталі КАМАЗа пакет акцій в обмін на 100% акцій Мазу. Чемезов додав, що навряд чи білоруська сторона одержить блокпакет в КАМАЗі, але все залежатиме від того, в скільки буде оцінений МАЗ, при цьому російська сторона поки оцінку не проводила.

У свою чергу опитані аналітики вважають, що запропоноване "Ростехнологіями" об'єднання КАМАЗа і Мазу навряд чи відбудеться в найближчому майбутньому, оскільки сторонам буде важко зійтися в ціні через завищену оцінку білоруського підприємства. Держкоммайно Білорусії у вівторок заявило, що вартість всього пакету акцій Мазу складає 2,5 мільярдів доларів.