Економетрікс ньюз


ЄК подасть до суду на Грецію за обмеження руху капіталу

knoxdiggs.com - 16/02/2011

ЄК подасть до суду на Грецію за обмеження руху капіталу

Єврокомісія вирішила передати в суд справу Греції, яка, на її думку, порушила законодавство Євросоюзу в області вільного руху капіталу, мовиться в повідомленні.

У 2009 році в Греції було прийняте законодавство, що фактично забороняє приватним особам набувати більше 20% голосуючих акцій в стратегічних підприємствах. Лише держава в цій країні може мати частку 20%, а інституційним інвесторам для цього необхідно одержати попередній дозвіл міжміністерського приватизаційного комітету.

Крім того, важливі корпоративні рішення в таких компаніях необхідно затверджувати в грецькому Мінфіні. При цьому в грецькому законодавстві прямо не вказані підприємства або галузі, які підпадають під цю нормативну базу, свідчить прес-реліз.
ЄК вважає, що це обмежує інвестиції і перешкоджає вільному руху капіталу, виходить з повідомлення.

Греція - одна найекономічніше і фінансово слабких країн Євросоюзу і єврозони. Весною 2010 року схвалення кредиту від ЄС і МВФ на суму 110 мільярдів євро фактично врятувало країну від суверенного дефолта.

Власті Євросоюзу активно намагаються створити єдиний ринок із загальними або схожими правилами руху капіталу, оподаткування, фінансового нагляду і іншого. До активних дій в цьому напрямі ЄС підштовхнув глобальна криза, що оголила економічні диспропорції між стійкістю і розвитком окремих країн союзу, зокрема, єврозони, які украй негативно впливають на єдину валюту і ринок суверенних боргів.