Економетрікс ньюз


Ощадбанк попереджає про шахрайства при операціях через інтернет

knoxdiggs.com - 16/02/2011

Ощадбанк попереджає про шахрайства при операціях через інтернет

Ощадбанк Росії інформує про те, що в даний час наголошується значне зростання числа шахрайств відносно клієнтів банків, що управляють своїми рахунками через інтернет в системі дистанційного банківського обслуговування, мовиться в повідомленні найбільшого російського банку.

Ощадбанк неодноразово закликав клієнтів переходити на дистанційне обслуговування. У грудні член правління, старший віце-президент Ощадбанку Віктор Орловський говорив, що в той момент через віддалені канали проходило більше 50% платежів, а в 2011 році цей показник планується збільшити приблизно до 60%.

"Такі факти зареєстровані і відносно клієнтів системи "Ощадбанк Онлайн", що порушують правила антивірусної безпеки і що не виконують "Рекомендації по інформаційній безпеці", розміщені на сайті послуги", - мовиться в повідомленні.

Для того, щоб дістати доступ в особистий кабінет клієнта, зловмисники за допомогою вірусів встановлюють на комп'ютери шкідливі програми, які перенаправляють клієнтів на підроблені ("фішингові") сайти. Зовнішній вигляд підробленого сайту практично повністю відповідає справжній інтернет-сторінці "Ощадбанк ОнЛ@йн", пояснюють в банку.
"На даному сайті, посилаючись на помилки в роботі "Ощадбанк ОнЛ@йн", клієнта просять ввести разовий SMS-пароль, нібито для відміни "помилкової" операції. Банк направляє клієнту у складі SMS-повідомлення з паролем реквізити зареєстрованої в банку операції. Вводячи разовий пароль на підробленій сторінці або повідомляючи його що по телефону подзвонив нібито "співробітнику банку", клієнт дозволяє зловмисникам провести операції переказу грошових коштів від свого імені", - мовиться в повідомленні.

У зв'язку з цим Ощадбанк Росії настійно рекомендує при використанні системи "Ощадбанк ОнЛ@йн" дотримувати заходи інформаційної безпеки, які розміщені на офіційному сайті банку.